به گزارش افکارنیوز،

مسعود پزشکیان ، با اشاره به تحریم‌های جدید کشور آمریکا ، اظهار داشت: در نتیجه کاری که ما باید انجام دهیم، این است که با اعتماد، نگاه به داخل کشور، استقامت و مقاومت تلاش کنیم وابستگی‌مان را از آمریکا کم کرده و ایستادگی روی پای خود را تمرین کنیم.

اخبار سیاسی- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از دست دادن کمیسیون‌های مهم مجلس توسط فراکسیون امید، یک روند طبیعی است، خاطرنشان کرد: این روند در نگاه، سیاست و رفتار پیش می‌آید، بسیاری از افراد به استقبال جامعه و جو موجود بر آن نگاه می‌کنند و بر اساس این جو، موضع و جبهه می‌گیرند، وقتی به افراد حاضر نه تنها در فراکسیون امید بلکه در لیست‌های مستقل و غیر مستقل نگاه می‌کنیم، در خواهیم یافت تعداد مشخصی از افراد در این لیست‌ها ماندند و خیلی‌ها با روند جامعه به سمتی رفتند که بتوانند رأی جذب کنند.

وی با ابراز خرسندی از خود اکتفایی و تلاش واحدهای صنعتی ، اظهار کرد: متاسفانه وقتی از گلایه این واحدهای صنعتی از روند چرخش سرمایه و نقدینگی مطلع می‌شویم، از این روند ما هم ناراحت و گلایه مند می‌شویم. برای رفع روند حاضر چرخه سرمایه و نقدینگی نیاز به صحبت و جلسات بررسی کارشناسی‌تر است، تا بر اساس توانایی و اختیاراتی که ما نمایندگان مجلس داریم بتوانیم کمکی برای رفع مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی همچون اسنوا صورت گیرد.

وی ادامه داد: واحدهای صنعتی و کارخانه‌هایی که در کشور در حال فعالیت هستند، با زحمت و سرمایه بالا مستقر و شکل گرفته است، بر همین اساس نیاز جدی به بررسی مشکلات و رفع مشکلات آنان است تا این کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی با حداکثر و ظرفیت تمام تولید داشته باشند، به ویژه هم اکنون با وضعیتی که کشور را تحریم می‌کنند کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی می‌توانند در حل بسیاری از مشکلات کشور راهگشا باشند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی مشکلات پیش روی کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی برطرف شود، تصور می‌کنم هزینه‌ها و قیمت تولید شده محصولات تولیدی کارخانه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه مردم کشور از خدمات بیشتری بهره مند خواهند شد.