به گزارش افکارنیوز،

 حجت‌الاسلام والمسلمین «علی سعیدی» با بیان اینکه «مادیت» و «معنویت» دو عنصر اساسی هستند که زیر چتر ربوبیت الهی و در خط ولایت انبیاء و ائمه معصومین (ع) تعیین کننده هستند، گفت: اتکا به ذات باری‌تعالی، اعتماد به خداوند و محو اراده پروردگار بودن، چکیده عنصر معنویت است که زیر چتر ربوبیت الهی تعریف می‌شود.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه تلفیق دو عنصر مادیت و معنویت، کارکرد بسیار مهمی در نهضت انبیاء و جنگ‌های آنان در برابر دشمنان داشته است، عنوان کرد: معمولا در جنگ‌های پیامبر اکرم (ص) با دشمنان، عِده و عُده جبهه حق کمتر بوده است ولی در بسیاری از این جنگ‌ها، به دلیل برخورداری از دو عنصر مادیت و معنویت، پیروزی از آن پیامبر و اصحابش شده است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه از آیه «و اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه» به معنای «هرچه در توان دارید، خودتان را آماده کنید» می‌توان برداشت بخش سخت‌افزاری را کرد، گفت: از سوی دیگر در قرآن می‌خوانیم که «اگر سه عنصر صبر، بصیرت و ایمان در شما وجود داشته باشد توان‌تان یک به ۱۰ می‌شود»؛ این یک قاعده و سنت غیرقابل تغییر است.

حجت‌الاسلام سعیدی ادامه داد: هر کجا این سه عنصر وجود داشته باشد موفقیت و پیروزی با آن همراه می‌شود چه در جبهه پیامبر اکرم (ص) با کفار چه در جبهه روح‌الله با استکبار و چه در شرایط فعلی.

وی افزود: در تاریخ معاصر در دفاع مقدس هشت ساله، در مقابله حزب‌الله و حماس با صهیونیست‌ها، در مواجهه محور مقاومت در برابر داعش و همچنین در ماجرای جنگ ظالمانه علیه ملت یمن، تاثیر وجود عناصر صبر، ایمان و بصیرت در یک جبهه را مشاهده کردیم.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه هرکجا معنویت وجود داشته باشد زمینه تولید «قدرت مادی و ارادی» ایجاد می‌شود، گفت: چندی پیش از تکاورانی که در خلیج فارس بر روی عرشه نفت‌کش انگلیسی هلی‌بُرن کردند پرسیده شد وقتی شما در حال فرود بر روی کشتی بودید آیا احتمال نمی‌دادید که ناوچه نظامی انگلیس شما را هدف قرار بدهد؟ تکاوران می‌گفتند که ۹۹ درصد ما احتمال می‌دادیم به سمت ما شلیک شود ولی تکلیف ما این بود که این کار را انجام دهیم.

حجت‌الاسلام سعیدی در پایان با بیان اینکه سپاه در لبه تیز دفاع از انقلاب و نظام و پاسداری از حکومت دینی است لذا دشمن بیشتر فشار خودش را بر روی سپاه متمرکز می‌کند، خاطرنشان کرد: هر مقداری که عنصر معنویت در نیرو‌های مسلح بیشتر باشد زمینه‌های استقامت، استواری و پیش‌روندگی بیشتر می‌شود.