اخبار سیاسی- دیدار روز ۱۲ آبان ۹۸ دانش آموزان با رهبری دارای نکات ارزشمندی بود که تحلیل صحیح آن می تواند هم به ابهام زدایی در خصوص ناگفته ها بیانجامد و هم راه روشنی برای آینده ترسیم کند.

به گزارش افکارنیوز، اولین نکته حائز اهمیت در این دیدار، بها دادن رهبری فرزانه به قشر دانش آموز و ایجاد رابطه مناسب با این طیف آینده ساز مملکت است؛ زیرا که دشمن با ایجاد شائبه و بدبینی، تمرکز خویش را بر روی آنان قرار داده و ذهن جستجوگر دانش آموزان، نیازمند پاسخ هایی صادقانه، صریح و بی پرده و شجاعانه به همراه عدم انفعال در خصوص حوادث است.

رهبری به شفاف سازی ماهیت آمریکا از ابتدای شروع نهضت امام راحل در سال ۴۲ و همچنین ماجرای براندازی دولت مردمی مصدق (هرچند که این دولت دارای اشکالات متعدد بود) پرداختند و راه برون رفت از مشکلات کنونی را نه در مذاکره با آمریکا که دشمن مبنایی ایران اسلامی است بلکه تکیه بر توان داخلی برشمردند. مخالفت ایشان برای عدم تحقق دیدار با رئیس جمهور آمریکا که هیچگونه نفعی برای کشور نداشت بلکه خسارات متعددی را بر ما تحمیل می نمود نیز از نکات دیگر سخنان رهبر حکیم و فرزانه ما بود.

دومین نکته مورد اشاره رهبری به شفاف سازی چندین باره اذهان در خصوص مذاکرات مربوط به برجام، اتفاقات و تصمیمات مسئولین ذیربط ونیز لزوم دل کندن دولت و برخی نمایندگان از قول ها و وعده های اروپاییان در راستای عمل نکردن به وعده های خود و راضی نگه داشتن دولت آمریکا بود. نکته دیگر، تاکید چند باره رهبری در خصوص نقش تولید در ارتقای امنیت، اشتغال و پیشرفت علمی جامعه بود. نکته ای که در سخنان رهبری کامل مشهود بود نارضایتی ایشان در خصوص نحوه مواجهه دولت چه در زمینه برجام و چه نحوه مواجهه با خروج آمریکا و عدم پایبندی اروپا به تعهدات خود حتی با شیوه تعاملی مرحله ای اکنون دولت می باشد که همچنان چشم انتظار واکنش مثبتی از سوی اروپا است؛ آنجا که فرمودند نه تنها آمریکا به وعده ها عمل نکرد بلکه تلاش دارد با گرفتن امتیازهای دیگر، ایران را وادار به تغییر ماهیت انقلابی خود نماید و در آخر اینکه سخنان بی پرده با دانش آموزان این مژده را به آنان داد که امید رهبری برای حل مشکلات کوتاه مدت با حضور پرشور و شعور در انتخابات و نیز حل مشکلات بلند مدت کشور، در بدست گرفتن شریانهای مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی به پرورش یافتگان با تفکر انقلابی است.

 

زینب آزادی