به گزارش افکارنیوز،

 علاءالدین بروجردی با اشاره به سفر «جوزف بورل » هماهنگ کننده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، گفت: اروپایی ها اخیرا موضوع مکانیزم ماشه را مطرح کرده اند، آنها می خواهند از این هربه علیه جمهوری اسلامی استفاده کنند که اقدام غیر منطقی است هر چند که ایران از هیچ اقدامی واهمه ندارد.

اخبار سیاسیعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید براینکه اروپا باید به وظیفه خود در قبال برجام عمل کند، اظهار داشت: اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام و نقض این پیمان مهم بین المللی در واقع نشان داد با وجوداینکه مجموعه 28 کشوری است اما در سیاست در نهایت ضعف قرار دارد و تابع آمریکا است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: اروپا در مقابل فشارهای آمریکا توان ایستادگی ندارد و اگر جانشین موگرینی می خواهد در این سفر حرف هایی خارج از اجرای دقیق مصوبات برجام عنوان کند به نظر می رسد بهتر است این سفر انجام نشود.

این نماینده مجلس بیان داشت: ایران به هیچ چیز کمتر از اجرای تعهدات اروپا در برجام قانع نمی شود و این تنها راهی است که در مقابل اروپایی ها قرار دارد و اگر بخواهند موجودیت سیاسی خود را به اثبات برساند باید به تعهدات خود در برجام عمل کند.

وی گفت: در این صورت اگر آنها به تعهدات خود عمل کنند ما که نشان دادیم متعهد هستیم به تعهدات خود عمل می کنیم.

بروجردی در پایان گفت‎وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش اروپا برای طرح توان موشکی ایران در مذاکرات، تاکید کرد: توان موشکی ایران در هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست، به عنوان مجلس حامی جدی سیاست های نیروی ها مسلح دراین زمینه هستیم و معتقدیم این توان باید افزایش بیشتری پیدا کند.