به گزارش افکارنیوز،

 صلاح الزواوی سفیر فلسطین در ایران  در رابطه با رونمایی از طرح « معامله قرن » گفت: وضعیت فعلی جهان عرب و اسلام درکنار پراکندگی موجود زمینه رونمایی از معامله قرن را ایجاد کرد؛ در نتیجه می توان گفت اگر ما کشورهای اسلامی قوی‌تر بودیم آنها (اسرائیل و آمریکا) جرات این کار را نداشتند.

اخبار سیاسی- او با اشاره به جایگاه فلسطین در جامعه بین المل افزود: از لحاظ پشتیبانی دیپلماتیک ما ۱۷۰ رای در مجمع عمومی سازمان ملل و ۱۴ رای از ۱۵ رای شورای امنیت را داشتیم.همین آرا ما را تایید کردند؛ علاوه براین ما رئیس گروه ۷۷ با چین، نایب رئیس سازمان وحدت آفریقا و نایب رئیس سازمان همکاری‌های اسلامی هستیم و تمام دنیا می‌داند که حق با فلسطین است که ما از این کمک بین المللی می‌توانیم برای احقاق حق خود استفاده کنیم.

الزواوی در پاسخ به این سوال که آیا کشور‌های اتحادیه عرب توانایی مقابله با معامله قرن را دارند یا خیر، تصریح کرد: نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که دیگران به جای ما بجنگند، باید در تمام عرصه‌ها مقابله خود را ادامه بدهیم، متاسفانه در قانون جنگل گرگ نباشی، گرگ‌ها تو را خواهند خورد.

سفیر تشکیلات خود گردان فلسطین توضیح داد: هیچ دولتی جای دولت دیگری نمی‌جنگد و لازم است تا شرایط دیگران را درک کنیم، باید توجه داشته باشیم که دشمنان ما اجازه اتحاد به جامعه عربی و اسلامی نمی‌دهند.

او ادامه داد: رژیم صهیونیستی ۴۰۰ بمب اتم دارد، اما کسی با آنها کاری ندارد، ولی در مورد ایران اینطور  اظهار می‌کنند که تهران «نیت دارد» یعنی اگر تمام ملت ایران روز و شب بگویند ما بمب اتم نمی‌خواهیم آنها باور نمی‌کنند، زیرا  وقتی ۱۲ میلیون ایرانی به سمت نجف و کربلا رفته و در خیابان‌ها خوابیدند، برای آنها هر کدام حکم یک بمب اتم را دارند، آنها از مکتب شما می‌ترسند.