به گزارش افکارنیوز،

 سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در واکنش به برخی اظهارنظرها در زیر سؤال بردن انتخابات ، گفت: آقای رئیس جمهور چون در این دوره از انتخابات بعضی از اقوامش و از جمله داماد وی رد صلاحیت شده‌اند، می‌گوید جمهوریت به خطر افتاده است.

اخبار سیاسی- وی افزود: این در حالی است که همین شورای نگهبان بود که آقای روحانی را تأیید کرد و همین شورای نگهبان است که با اختلاف 200 هزار رأی، آقای روحانی را در دوره یازدهم ریاست جمهوری، رئیس جمهور کرد و برای دوره دوازدهم ریاست جمهوری هم صلاحیتش را تأیید کرد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر هم بسیاری از اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس یازدهم تأیید و بسیاری از اصولگرایان هم رد صلاحیت شدند پس دلیل اتخاذ این گونه مواضع چیست؟ از سوی دیگر رئیس جمهوری که خودش را سرهنگ نمی‌داند و می‌گوید من حقوقدان هستم باید بداند که قانون اساسی چه گفته است.

ابطحی خاطرنشان کرد: قانون اساسی نظارت بر انتخابات را بر عهده شورای نگهبان گذاشته اگر هم آقای رئیس جمهور شکایت و سندی دارد از مجاری قانونی پیگیری کند. 

وی افزود: من فکر نمی‌کنم که برخی از فتنه 88 درس گرفته باشند چون اگر درس گرفته بودند این حرف‌ها را نمی‌زدند. فتنه‌گران در سال 88 هم همین حرف را زدند هنوز کار شمارش آرا تمام نشده موسوی عنوان کرد که من برنده انتخاباتم. 

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز اشاره داشتند این گونه افراد زمانی که نتیجه انتخاباتش به نفع‌شان است می‌گویند مردم خوب هستند، مردم عاقلند، مردم مشارکت‌شان را نشان دادند و با این مشارکت خود ایران را بیمه کردند و اگر به مخالفان این آقایان مردم رأی بدهند می‌گویند که مردم گول خورده‌اند، حرکات پوپولیستی بوده، مردم را فریب داده‌اند، سیب‌زمینی به مردم وعده دادند و ... .

ابطحی در پایان خاطرنشان کرد: حرفی که در پاسخ به زیر سوال بردن انتخابات باید زد این است که بدترین مردم کسی است که آخرتش را برای دنیای دیگران بفروشد.