به گزارش افکارنیوز،

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 16 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با اولویت رسیدگی به طرح اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس در نحوه انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان موافقت کردند.

اخبار سیاسی- غلامرضا کاتب به عنوان نماینده متقاضیان طرح مذکور با بیان اینکه طرح اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس در نحوه انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان یکی از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران را قانونمندتر می‌کند، گفت: در سال گذشته تعدادی از حقوقدانان برای حضور در شورای نگهبان توسط رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی شدند ولی در هنگام رأی‌گیری یکی از حقوقدانان انصراف داد که این مسئله موجب تضییع حقوق نمایندگان در حق انتخاب این حقوقدانان شد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس ادامه داد: انصراف یکی از حقوقدانان حق رئیس قوه قضائیه در معرفی افراد حقوقدان به مجلس را نیز تضییع می‌کند، در این طرح تأکید شده اگر قرار است فردی انصراف دهد رئیس قوه قضائیه باید از آن مطلع باشد تا در این صورت فرد دیگری را به مجلس معرفی کند. امروز نیازمند حاکم شدن یک انضباط اداری در شورای نگهبان هستیم. این طرح همچنین به تعداد رأی‌دهندگان نیز اشاره‌ای دارد.