به گزارش افکارنیوز،

 روابط عمومی منطقه یکم دریایی بندرعباس از بروز حادثه برای یکی از شناورهای سبک این منطقه در محدوده آبهای بندر جاسک خبر داد.

اطلاعیه نیروی دریایی ارتش درباره حادثه ناوچه کنارک در بندر جاسک

اخبار سیاسی- در این اطلاعیه آمده است: بعدازظهر روز گذشته در حین انجام تمرین دریایی توسط تعدادی از شناورهای نیروی دریایی ارتش ، شناور پشتیبانی سبک کنارک دچار حادثه شد که تا کنون شهادت یک نفر محرز و تعدادی نیز مجروح شده اند.

اما پس از اعلام این خبر روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران چگونگی بروز حادثه برای یکی از شناور‌های سبک در منطقه عمومی آب‌های جاسک و چابهار را تشریح کرد.

بر اساس اطلاعیه نیروی دریایی ارتش 19 نفر در اینحادثه به شهادت رسیدند.


جزئیات جدید از حادثه ناوچه کنارک/ شهادت 19 تن و مجروح شدن 15 نفر


ابعاد حادثه در دست بررسی دقیق کارشناسان فنی است.

 ناو کنارک با شماره بدنه ۱۴۰۳ از جمله شناورهای پشتیبانی کلاس هندیجان است که پیش از انقلاب و در زمان رژیم پهلوی از کشور هلند خریداری شد.

عکس ناوچه حادثه دیده کنارک

این ناو با ۴۷ متر طول، ۸.۵ متر عرض و ۴۴۷ تن وزن و آبخور ۲.۹ متر قابلیت حمل بار و نفرات را دارد. علاوه بر این در زمینه تجهیزات رزمی نیز این کلاس از یک قبضه توپ ۲۰ میلیمتری برخوردار است و همچنین ۴ لانچر موشک کروز ضدکشتی نور نیز برای شلیک علیه اهداف سطحی بر روی آن نصب شده است.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت ناوچه کنارک بعد از حادثه

قابلیت مین‌ریزی و حمل لانچر پهپاد از دیگر ویژگی‌های این کلاس است که باعث شده از آنها برای ماموریت‌های گشت دریایی و شناسایی نیز استفاده شود.


تصویری از ناو کلاس هندیجان حین پرتاب پهپاد از لانچر

ناو کنارک مهرماه سال ۱۳۹۷ به منطقه سوم دریایی نبوت نداجا در کنارک ملحق شده بود.


الحاق ناو کنارک به منطقه سوم دریایی نبوت