فاطمه رحمانی نماینده مردم مشهد به اتفاق 36 نفر دیگر از نمایندگان مجلس یازدهم به رئیس جمهور به خاطر مصوبه اخیر هیأت دولت در باره منوط کردن تخصیص یارانه به فرزندان تازه متولدشده به تأیید سازمان هدفمندی یارانه‌ها تذکر دادند و آن را مغایر با سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب دانستند.

اخبار سیاسی- متن کامل تذکر نمایندگان به رئیس جمهور در این باره به شرح زیر است:

رشد جمعیت متاسفانه در کشور ما سالیانی است روند نزولی داشته و این سیر نزولی چند سالی است سرعت گرفته به طوری که از سال ۹۸ شاهد پایین ترین نرخ رشد جمعیت طی پنجاه سال گذشته بودیم.

در چنین شرایطی با وجود آمارهای هشدار دهنده و با گذشت ۶ سال از ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت توسط رهبر معظم انقلاب, نه تنها شاهد اقدامات جامع ومؤثر برای افزایش جمعیت نبوده که  بعضا تصمیمات و مصوبات دولت در تضاد و تعارض با این سیاستهاست.

از آن جمله: یارانه معیشتی خانوار ونیز مصوبه اخیر دولت در جلسه مورخ 99/3/12 که موالید جدید صرفا با تایید وزارت تعاون و در صورت وجود منابع به تشخیص سازمان هدفمندی یارانه‌ها مشمول دریافت یارانه خواهند بود.

بدیهی است که این تصمیم دولت بر نرخ موالید تاثیر منفی خواهد گذاشت، لذا طبق اصل ۱۳۸ قانون اساسی که دولت موظف است مصوبات خود را به اطلاع ریاست مجلس برساند از ریاست محترم مجلس می‌خواهم که مصوبه دولت را به دلیل مخالفت با روح قانون سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع جمعیت لغو نموده و مانع اجرایی شدن آن شوند, و نیز از مجلس محترم میخواهم  در راستای اجرای ماده ۱۰۲ قانون برنامه ششم نسبت به نظارت موثر و پاسخگو نمودن دولت  اقدام نمایند.