به گزارش افکارنیوز،

جلسه کمیسیون کارگری با موضوع بررسی مسائل کارگری کشور با حضور معاون سیاسی، مدیران کل ذیربط وزارت کشور و نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، دادستانی و سایر دستگاه های عضو کمیسیون، امروز در محل وزارت کشور برگزار شد.

اخبار سیاسی- در این جلسه، با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و تبعات آن بر واحدهای کارگری، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده برای رونق هرچه بیشتر واحدهای تولید و کارگری و حل مشکلات کارگران از جمله پرداخت بیمه بیکاری به افراد مشمول در اسرع وقت، همچنین پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای متقاضی ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور در این زمینه گفت: با توجه به پرداخت مرحله اول بیمه بیکاری، مقرر شد در اسرع وقت حقوق بیمه بیکاری مربوط به فروردین و اردیبهشت ماه به افراد مشمول پذیرفته شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که اسامی آن ها به سازمان برنامه و بودجه اعلام شده است، پرداخت شود.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قید «ممنوعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدیِ موضوع عدم تعدیل نیروی انسانی» از شرایط پرداخت تسهیلات حذف گردیده و کلیه واحدهای تولیدی می توانند تقاضای خود را در این راستا ارائه کنند.

​ملانوری عنوان کرد: با توجه به آثار و تبعات شیوع بیماری کرونا به خصوص در جامعه کارگری و مشکلات معیشتی این قشر زحمتکش، در این جلسه بر رسیدگی به موقع و ارائه خدمات لازم از جمله اعطای بسته های معیشتی از سوی سازمان های مربوطه در اسرع وقت تاکید شد.