به گزارش افکارنیوز،

استفن کینزر، (stephen kinzer) نویسنده، روزنامه‌نگار و پژوهشگر آمریکایی است. وی پیش از این خبرنگار روزنامه نیویورک‌تایمر بوده و چندین کتاب چاپ کرده است. وی در حال حاضر برای چندین روزنامه و آژانس خبری گزارش می‌نویسد. کینزر نظرات خود را درباره تنش‌های اخیر بیان کرد.

رتبه ترامپ در نظرسنجی‌ها مدام بدتر می‌شود

اخبار سیاسی- استفن کینزر در ابتدا در مورد شرایط سیاسی داخلی آمریکا و اعتراض‌ها و موقعیت ترامپ در آمریکا گفت: این روزها، روزهای مهمی در آمریکا است. بسیاری از مردم درک می‌کنند که چیزی در سیستم سیاسی ما به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفته است. ترامپ می‌داند که مردم در زمان جنگ پشت رهبران می‌ایستند و او این اعتراضات را به عنوان جنگ علیه آمریکا به تصویر می‌کشد. اما اعتراضات در حقیقت صدای واقعی آمریکا است. اکنون تحت تاثیر اعتراض‌ها آرای نظرسنجی ترامپ برای پیروزی در انتخابات پایین است و می‌تواند پایین‌تر هم برود.

فشار حداکثری نتیجه‌ای را که ترامپ می‌خواهد حاصل نکرده و نخواهد کرد

وی در ادامه در مورد بی نتیجه بودن فشار حداکثری برای رسیدن به نتیجه مورد نظر ترامپ گفت: اگر شما در ایران زندگی می‌کنید، می‌دانید که تحریم‌های آمریکایی شاید باعث آسیب رساندن به زندگی شما شود اما نتیجه‌ای را که ترامپ می‌خواهد حاصل نکرده و نخواهد کرد.

فشارهای زیادی به بایدن برای الحاق دوباره به برجام وارد خواهد شد

این پژوهشگر آمریکایی هم چنین در مورد آینده برجام گفت: اگر بایدن در انتخابات پیروز شود، فشارهای زیادی بر او وارد خواهد شد تا دوباره وارد برجام شود. اگر او این کار را به سرعت انجام دهد، این ممکن است بر روند انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز ثیر بگذارد.

کینزر در مورد آینده ترامپ گفت: دورنمای وی در این لحظه بد به نظر می‌رسد اما می‌توان از زمان کنونی تا روز انتخابات چیزهای زیادی را به دست آورد. 

سیاست‌مداران آمریکایی بدون بازدید از ایران نباید اجازه تحریم آن را داشته باشند

این استاد دانشگاه در مورد تحریم‌ها در این شرایط و دشمنی با مردم ایران گفت: ترامپ و حتی مردم آمریکا هیچ تصوری از ایران ندارند. این به این دلیل است که ما برای مدت طولانی هیچ تماسی با مردم ایران  نداشتیم اما در مقابل بسیاری از مسئولان ارشد ایران، مانند ظریف، در آمریکا زندگی کرده‌اند و آن را خوب می‌شناسند. اما هیچکس در واشنگتن تجربه‌ای از  ایران ندارد. ما باید قانونی را تصویب کنیم که سیاستمداران آمریکایی را از تحریم یا بمباران  کشوری که حتی یک بار از آن بازدید نکرده‌اند، منع کند. 

اکنون زمان آن است که اعضای برجام بر ترس از آمریکا غلبه کنند

این استاد دانشگاه همچنین در مورد تلاش آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی گفت: چین، روسیه و اروپا از رویکرد آمریکا در قبال ایران ناراضی هستند، اما هنوز از قدرت آمریکا می‌ترسند. اکنون  لحظه‌ای است که آنها می‌توانند بر ترس خود غلبه کنند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

حمایت از اسرائیل و عربستان سعودی ترامپ را کور کرده است

وی در مورد تلاش ترامپ برای نابودی برجام قبل از انتخابات گفت: او می‌خواهد این توافق را نابود کند او هرگز توافقنامه را نخوانده است و نمی‌تواند به شما بگوید چه چیزهایی در آن است. او از ابتدا از پروژه اوباما متنفر بود و حمایت از اسرائیل و عربستان سعودی او را کور کرده است، نمی‌داند که ایران و ایالات متحده مشترکات زیادی دارند و می‌توانند به جای دشمن شرکای خوبی باشند.