به گزارش افکارنیوز،

جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت روز جمعه ۱۳ تیرماه با حضور اکثریت اعضا برگزار شد.

اخبار سیاسی- دستورات این جلسه بر اساس عدم امکان برگزاری کنگره که "به دلیل شیوع ویروس کرونا بود" تدوین شده بود.

در ابتدای جلسه اعضای شورای مرکزی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت دو حوزه اقتصاد و سلامت کشور خاطر نشان کردند؛ دولت و بانک مرکزی هر چه سریع تر جلوی رشد فزاینده و ناباورانه قیمت سکه و ارز را در جامعه بگیرد. این افزایش ها باعث صعود نرخ برخی اقلام اساسی مثل لوازم خانگی و همچنین قیمت مسکن واجاره بهاشده است.دولتمردان علی الخصوص تیم اقتصادی دولت همراه با نهادهای نظارتی باید شبانه روز در این راستا فعالیت کنند.

همچنین اعضای حاما از همه ملت ایران خواستند برای جلوگیری از افزایش روند واگیری ویروس کرونا استفاده از ماسک را جدی بگیرند و البته دولت هم باید ماسک و لوازم بهداشتی ارزان قیمت در اختیار عموم ملت قرار دهد.

در دستور اصلی این جلسه رویکرد سیاسی و تشکیلاتی حزب در دو برنامه ارائه شده به بحث و رای گذاشته شد و توسط اعضا به تصویب رسید. "گفتنی است این رویکرد طی یک بیانیه تحلیلی متعاقبا اعلام خواهد شد."

همچنین انتخاب ارکان حزب اراده ملت دستور بعدی جلسه بود که با توجه به عدم امکان برگزاری کنگره درشرایط فعلى، افراد زیر تا زمان برگزاری کنگره مدیریت اجرایی حزب را بر عهده خواهند داشت.بر این اساس افراد زیر انتخاب شدند:

دکتر احمد حکیمی پور دبیرکل

دکتر افشین فرهانچی قائم مقام دبیرکل

جناب آقای رضا قاسم پور سخنگو

سرکار خانم زهره رحیمی دبیر شورای مرکزی

اقای رحیم حمزه رییس دفتر سیاسی

همچنین در این جلسه نمایندگان شورای مرکزی در ۲ حوزه شاخه جوانان و دو هفته نامه اراده ملت (ارگان خبری حاما) بترتیب خانم معصومه رضایى و آقاى على مهرى با نظرت اکثریت انتخاب شدند.

گفتنی است حزب اراده ملت هم اکنون ریاست دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان را به عهده دارد.