به گزارش افکارنیوز،

در آستانه بیست و ششمین سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی و آغاز هفته هنر انقلاب صبح امروز، شنبه 19 جمعی از مدیران ستادی حوزه هنری و هنرمندان با حضور در قطعه شهدای بهشت زهرا (س) بر مزار شهید آوینی و سپس با حضور در قطعه هنرمندان بر مزار دکتر سعید کشن فلاح، چهره ماندگار تئاتر ایران، دکتر سید حسن حسینی، شاعر، محقق و مترجم و جمعی از دیگر از هنرمندان درگذشته انقلابی حاضر شدند.

فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری، کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، ناصر فیض مدیر دفتر طنز حوزه هنری، مجید مصلحی مدیرکل امور استان‌ها ومجلس، هادی مولوی‌دوست مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل، خسرو زینال پور، علیرضا معین‌بخش، مریم ملک، و... و همچنین جمعی از هنرجویان مرکز آموزش و پژوهش حوزه هنری و هنرمندان نیز در مراسم صبح امروز با حضور بر مزار شهدا با آرمان‌های ایشان تجدید پیمان کردند. 

در حاشیه حضور هنرمندان بر مزار شهید مرتضی آوینی، کوروش زارعی، در سخنانی کوتاه شخصیت این شهید هنرمند را این‌گونه توصیف کرد: شهید آوینی سمبل انقلاب بوده و هست، ایشان از هنرمندانی بودند که از بدو تأسیس حوزه هنری در این حوزه فعالیت داشتند و هنر انقلاب به واسطه این شهید بزرگوار شکل گرفت. شهید آوینی سردمدار هنر انقلاب است.

زارعی همچنین یادآور شد: امروز هم همچون هرسال با آمدن بر مزار شهدا و مزار شهید آوینی، هفته هنر انقلاب آغاز و یاد این شهید بزرگوار را زنده می کنیم.

ناصر فیض، مدیر دفتر طنز حوزه هنری، نیز در کلامی کوتاه درباره شخصیت شهید آوینی گفت: شهید آوینی غیر از اینکه یک هنرمند بود، یک رفتار انقلابی را با خودش تعریف کرد. شهید آوینی از خود یک شخصیت ویژه ساخت. به اعتقاد من یکی از شاخص ترین هنرمندان هنر انقلاب شهید آوینی است. چه نمونه‌ای بهتر از این بزرگوار می‌توان نام برد که برای کسانی که در حوزه هنر فعالیت دارند، الگو باشد.

وی همچنین عنوان کرد: شاید با الگو قرار دادن شهید آوینی تعریف هنر در ذهن برخی هنرمندان تغییر کند. در واقع در کنار هنر انسان بودن هم مهم است؛ چراکه در درجه اول اهداف یک هنرمند باید مقدس باشد. در یک کلام شهید آوینی هم متفکر و هم هنرمند واقعی بودند و به نظرم ایشان در عرصه هنر انقلاب جامع‌ترین است.