به گزارش افکارنیوز،

فیلم سینمایی «سوء تفاهم» به کارگردانی احمدرضا معتمدی و با حضور مریلا زارعی، پژمان جمشیدی، هانیه توسلی، کامبیز دیرباز و اکبر عبدی بیش از 30 روز است، در یک خانه قدیمی در تهران فیلمبرداری می شود.

فیلمبرداری سوء تفاهم ابتدا در جنوب تهران شروع شد و پس از آن به لوکیشن اصلی فیلم در خیابان طالقانی تهران منتقل شد. احمدرضا معتمدی تا کنون 6 اثر سینمایی را جلوی دوربین برده است که در 5 مورد آنها همانند «سوء تفاهم»، خود نویسندگی فیلمنامه را بر عهده داشته است.

معتمدی با فیلم سینمایی «سوء تفاهم» این بار تلاش کرده سراغ یک مفهوم مبتلابه در جامعه امروز برود. به گفته او نقطه کانونی این فیلم سینمایی، مفهوم «فرا واقعیت» است که جامعه شناسان، در تحلیل جامعه رسانه زده امروز استفاده می کنند. معتمدی تلاش کرده این مفهوم را در قالب یک داستان جنایی و با تعلیق های متعدد برای مخاطب به تصویر بکشد تا هم از جهت سینمایی و هم از لحاظ مفهومی فیلمی اثر گذار و مخاطب پسند شود.

معتمدی: داستان «سوء تفاهم» را بر اساس یک مفهوم جامعه شناسی پست مدرن نوشتم

این کارگردان سینما آغاز شکل گیری فیلنامه «سوء تفاهم» را به مطالعه کتاب یکی از جامعه شناسان پست مدرن مرتبط می داند و می گوید: جرقه فیلمنامه سوء تفاهم از مطالعه کتاب «در جستجوی نشانه ها» ژان بودریار که هم یک عکاس است، هم جامعه شناس و هم فیلسوف در ذهن من زده شد.

احمدرضا معتمدی در توضیح داستان فیلم سینمایی سوء تفاهم می گوید: قصه فیلم سوء تفاهم ماجرای یک گروگان گیری است که همه چیز در متن واقعیت پیش می رود اما با گذشت زمان این شبهه پیش می آید که این حادثه بیشتر شبیه یک «سوء تفاهم» یا توهم است. و اما در متن توهم هنوز عناصری از واقعیت به چشم می آید. همزمان با گسترش این ابهام، ماجرای گروگان گیری نیز به پیش می رود.

 پشت صحنه «سوء تفاهم»، هم وزن بازیگران چهره جلوی دوربین

تاکنون مریلا زارعی، هانیه توسلی، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز و پژمان جمشیدی جلوی دوربین معتمدی قرار گرفته اند و قرار است به زودی یک چهره دیگر سینمای ایران به جمع بازیگران این فیلم اضافه شود. اگرچه سوء تفاهم از بازیگران با تجربه ای استفاده می‌کند ولی در پشت دوربین نیز اسامی مطرحی است که اکثر آنها تاکنون در جشنواره های پیشین فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده اند.

پیمان شادمانفر که در جشنواره سی و چهارم موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده بود، در این فیلم در جایگاه مدیر فیلم برداری قرار دارد. از سوی دیگر کیوان مقدم که در سی و پنجمین دوره جشنواره سیمرغ طراحی صحنه را برای فیلم تابستان داغ شکار کرده بود، اکنون در «سوء تفاهم» همکار تیم معتمدی شده است. پرویز آبنار، مهرداد میرکیانی و مهران ملکوتی نیز از چهره های شاخص پشت صحنه سوء تفاهم هستند که در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره فیلم فجر موفقیت هایی را کسب کرده اند.