به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا رفائی کارگردان سینما ؛درباره محتوای«اجباری» گفت : اول باید بگویم بسیار خوشحالم فیلم«اجباری» در گروه هنر و تجربه در حال اکران است بعد اینکه این فیلم نجیب و بی ادعاست و با موضوع انسانی که دارد می‌تواند در فرهنگ سازی احترام به والدین و سالمندان که موی سپیدشان حاصل یک عمر تجربه است، تاثیر گذار باشد.

وی افزود : با دیدن این فیلم انسان به خودش می آید که چقدر بر روی اعتقادش می‌تواند ایستادگی کند و چگونه می‌تواند در بدترین شرایط بهترین تصمیم را بگیرد بعضی وقت ها اینقدر تنها می شوی که زندگی دست آدم را رها می کند در این لحظه آنهایی که پدر و مادرشان کنارشان نیستند حسرت پدر و مادر را می خورند، بعضی چیزها فقط یکبار در زندگی اتفاق می افتد که تکرار نشدنی است.

وی ادامه داد: از خانواده ها میخواهم با حمایت از این فیلم از خانواده‌شان حمایت کنند و مسئولان با حمایتشان دست به دست ما داده تا این فرهنگ سازی که حمایت از سالمند است بطور گسترده در جامعه فراگیر شود.امید است مسئولان با نگاه هوشمندانه با حمایت از سینمای خود جوش جوانگرایانه برای آینده سینمای ایران برنامه ریزی درستی انجام بدهند و قطعا حمایت از جوانان با انگیزه می‌تواند باعث رشد سینمای ملی شود.

در فیلم «اجباری» بازیگرانی چون امیر عزیزی، علیرضا استادی،حبیب الله خدامددی و رامین راستاد بازی می‌کنند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: سرباز وظیفه کریم عبدی در تلاش است، مقابل سرنوشت اجباری بایستد ولی ...

گفتنی است؛ «اجباری» به کارگردانی حمیدرضا رفائی و سرمایه‌گذاری سارا عابدیان ساخته شد و هم اکنون در بخش هنر و تجربه اکران می شود.