به گزارش افکارنیوز،

در مراسم اختتامیه پنجاه و پنجمین اجلاس اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا-اقیانوسیه که در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شد، نمایش رادیویی «مسخ» یا «متافورسیس» جایزه بهترین نمایش رادیویی را به خود اختصاص داد.

«مسخ» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی آذری در صدا و سیمای مرکز گیلان تولید شده و به تاثیر روانگردان‌ها بر فرد معتاد با زبان نمایش می‌پردازد.

این نمایش، قصه سرگشتگی انسان‌های معاصر میان واقعیت و خیال است، اما این بار به بهانه اعتیاد.

این نمایش یکی از چهار اثر ارسالی از صداوسیمای جمهوری اسلامی به مسابقه ABU Prize ۲۰۱۸ بود که موفق شد عنوان برتر این جشنواره هنری را کسب کند.

دیگر آثار ارسالی از رسانه ملی به این رقابت شامل «مرد فیروزه‌ای» تولید صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان، گیاهان نیز درد می‌کشند تولید صدا و سیمای مرکز کرمانشاه و مستند اسکندر تولید صدا و سیمای مرکز آبادان نیز به مرحله نهایی این رقابت که در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شد راه یافته بودند.

مسابقه سالانه ABU Prize ۲۰۱۸ میان تولیدات رادیویی و تلویزیونی رسانه‌های عضو اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا - اقیانوسیه در ۷ بخش تلویزیونی و ۷ بخش رادیویی برگزار شد.

هنرمندان رادیو گیلان شامل غلامحسین سیری، صدف پیشه احسان، بهرام نوری، طاهره اسماعیلی، مهدی مددکار و ابراهیم عاطفی در این نمایش نقش آفرینی کرده‌اند و معصومه همتی کار صدابرداری «مسخ» را بر عهده داشته است.