به گزارش افکارنیوز،

در کنار اغلب سریال‌های تکراری و آپارتمانی تلویزیون که این روزها تعدادشان هم کم نیست، تعداد انگشت شماری از قصه‌ها در فضاهایی بکر به تصویر کشیده می‌شوند. این موضوع بیش از هر چیز ذوق سازندگان آن آثار را نشان می‌دهد که علاوه بر روایت قصه خود به نشان دادن مناظر زیبایی از طبیعت علاقه نشان می‌دهند. سریال «زندگی از نو» به کارگردانی علی محمد قاسمی که این روزها از شبکه پنج سیما پخش می‌شود، قصه زوج جوانی است که به تأسیس کمپ گردشگری در منطقه شمالی کشور پرداخته و از این طریق می‌خواهند عده‌ زیادی از مردم را با آن منطقه آشنا کنند. «خیام وقار کاشانی» بازیگر نقش «رضا» در این سریال که با حضور در این نقش اولین تجربه سریال خود را رقم زده است، درباره «زندگی از نو» و فضاهای بکری که در آن نشان داده می‌شود، همچنین علاقه به حفاظت از محیط زیست و ... با ما به گفت‌وگو نشست.

«خیام وقار کاشانی» بازیگر نقش «رضا» در سریال «زندگی از نو» درباره حضور خود در عرصه بازیگری گفت: از سال ۷۶ تئاتر را شروع کردم و از ۷۹ وارد دانشگاه تئاتر شدم و در رشته بازیگری تحصیل کردم و از همان سالها درکنار تحصیل به صورت حرفه‌ای این هنر را دنبال کردم. در گذشته در چند کار بازی کرده بودم از فیلم کوتاه گرفته تا فیلم سینمایی و با بهروز افخمی و خسرو معصومی و همچنین در سریال «خانه دوستی» به کارگردانی احمد دوستی که از شبکه‌های استانی پخش شد بازی کرده بودم.

وی با اشاره به همکاری خود در سریال «زندگی از نو» نیز بیان داشت: برای این کار آقای قاسمی و شفیعی از من دعوت به همکاری کردند و بعد از خواندن فیلم‌نامه و علاقه به سبک کاری آقای قاسمی و شفیعی حضور در این سریال را پذیرفتم. موضوع این سریال برایم جدید بود و در این سالها علاقه شخصی‌ام به حفظ محیط زیست و فضای گردشگری قابل کتمان نبوده و نیست. علاوه بر اینها آقای قاسمی را به عنوان فیلمبردار درجه یک سینما از گذشته می‌شناختم و کارهایشان را دنبال می‌کردم.

وقار کاشانی ضمن بیان اینکه در این سریال فضای متفاوتی به تصویر کشیده می‌شود، گفت: فضای این سریال در بین آثاری که در  تلویزیون پخش شده است متفاوت است. برای تولید این سریال از فضاهای متداول، آپارتمانی و همچنین قاب‌بندی‌های متداول در تلویزیون فاصله گرفتیم و سعی شده تا در این سریال تصاویر به صورت سکانس پلان گرفته شود و همه اینها امتیازهایی است که کار را متمایز کرده و باعث شده تا مردم نیز «زندگی از نو» را دوست داشته باشند.

وی شخصیت رضا را مدیون همفکری و مشورت با کارگردان دانست و افزود: شخصیتی که در فیلم‌نامه نوشته شده بود به من کمک کرد تا وارد دنیای رضا شوم. در کنار این خانم اسکندری به عنوان بازیگردان و آقای شفیعی و قاسمی هم به عنوان صاحبان اصلی سریال مرا همراهی کردند. با مشورت‌هایی که با دوستان کارگردان و تهیه کننده داشتیم ویژگی‌های شخصیتی رضا را به این سمت بردیم. فردی پریشان و زجر کشیده که می‌خواهد اتفاق مثبتی را رقم بزند. خودم سعی کردم روندی برای شخصیت رضا در مقابل همه اتفاقاتی که برایش می‌افتد، در نظر بگیرم که رفته رفته و در ادامه داستان تاثیر آن اتفاق‌ها را روی رفتار و فیزیک او می‌بینیم که همچنان سعی دارد ایستادگی و مقاومت کند و تلاشش را می‌کند تا اتفاق‌های خوب بیفتد.

این بازیگر درباره بازخوردهای مردم از این سریال نیز گفت: ۸۰ درصد از آنچه از ابتدا به آن فکر می‌کردم محقق شد و از این بابت راضی هستم. در یک کار تلویزیونی شاید درجه اولویت شخص ارائه دهنده و همان بازیگر زیاد اهمیت نداشته باشد چراکه نظر و بازخورد مردم در اینجا مهمتر است که آیا این کاراکتر به دل مردم نشسته یا نه؟متاسفانه به دلیل اینکه تا چند روز پیش مشغول تصویربرداری سریال «خانواده دکتر ماهان» در شمال بودم نتوانستم بازخوردهای مردم را از نزدیک ببینم، اما در شبکه‌های مجازی برخی دوستان لطف دارند که از فضا، بازی‌ها و شکل اجرای روایت سریال تعریف می‌کنند.

بازیگر نقش رضا در سریال «زندگی از نو» با اشاره به موضوع و هدف اصلی این سریال که همان حفاظت از محیط زیست است، گفت: رسالت رسانه این است که سعی کند پیام خود را غیرمستقیم و در قالب فضای کلی ارائه کند. در بازخوردهایی که من گرفتم مردم بارها گفته‌اند که چقدر خوب است که به شکل جدی به این موضوع پرداخته شده است. ممکن است برخی اوقات در بستر فیلم‌نامه از موضوع اصلی که شاید پیام مستقیم ما بوده است، فاصله گرفته باشیم و شاید رفت و برگشت به موضوعات حاشیه‌ای بیشتر به چشم بیاید، اما همین میزان پرداختن به موضوع محیط زیست حداقل تلنگری به مخاطب می‌زند. از آنجایی که پیام غیرمستقیم تاثیر دوچندانی دارد، بیشتر روی این بخش تاکید کردیم. همین که مخاطب را غیر مستقیم با آسیب‌هایی که ممکن است به محیط زیست وارد شود، آشنا کنیم به نظرم پیش برنده‌تر است و خوشبختانه تا الان به درصدی از پیام رسانی که مدنظرمان بوده است رسیدیم.

وی درباره شرایط تولید این سریال که در روستاهای اطراف گیلان مقابل دوربین رفته است، بیان داشت: شرایط تولید سریال «زندگی از نو» به واسطه حضورمان در روستایی در شمال سخت بود، هم از لحاظ شرایط آب و هوایی و هم رفت و آمد به آنجا. گروه تولید ما در همان خانه‌هایی که در سریال می‌بینید اسکان داشتند. شاید بگویید فضای بسیار دلنشینی است اما برای افرادی که از شهر آمده‌اند و در شهر زندگی کرده‌اند به اندازه ۵ روز جذابیت و تازگی دارد و در ادامه کلافه کننده خواهد شد. اما با این وجود همدلی و همراهی گروه تولیدمان که دائم در تلاش برای کاهش سختی‌هایی که به عوامل وارد می‌شد باعث از بین رفتن این سختی‌ها شده بود.

بازیگر سریال «خانواده دکتر ماهان» درباره حضور خود در سریال دیگری گفت: بلافاصله بعد از پایان بازی‌ام در زندگی از نو، مشغول بازی در سریال «خانواده دکتر ماهان» به کارگردانی علی محمد قاسمی شدم. این سریال هم موضوعی مشابه با «زندگی از نو» دارد، اما از زاویه‌ای دیگر به این موضوع  پرداخته است. موضوع این سریال هم درباره محیط زیست است منتهی از منظر دیگر. من در «خانواده دکتر ماهان» نقش سرمحیط بانی را ایفا می‌کنم که ماجراها و درگیری‌هایی با شکارچی‌های غیر مجاز و قاچاقچی‌های چوب دارد. در حقیقت همان مواردی که با آنها در «خانواده دکتر ماهان» درگیری مستقیم داشتم، در «زندگی از نو» کم و بیش با آنها روبرو بودم.

این بازیگر درباره تکرار شدن این دو نقش که هر دو در یک فضا هستند، نیز بیان داشت: کاراکتری که در این دو سریال بازی می‌کنم تکراری نیست چراکه آن شخصیت با رضا در «زندگی ازنو» متفاوت است. دوستانی که در این دو سریال با هم همکاری مشترک داشتیم بر این باورند که رضا در «زندگی از نو» شخصیتی درونگرا دارد که جدای از محیط بانی است که در «خانواده دکتر ماهان» بازی کردم و امیدوارم این گفته‌شان درست باشد.

به گزارش فارس، سریال «زندگی از نو» به کارگردانی علی محمد قاسمی و تهیه کنندگی مهدی شفیعی با بازی خیام وقار کاشانی، رضا کیانیان، مینا جعفرزاده، علیرضا خمسه، محمدعلی ساربان، امیرحسین صدیق، مرتضی ضرابی، کمند امیرسلیمانی، آرش مجیدی، بهزاد فراهانی، متین ستوده، اکبر معززی، ژیلا آل رشاد، حدیث نیکرو، مجید پتکی، علی انصاریان و ... این شب‌ها از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.