به گزارش افکارنیوز ، افتتاحیه جشنواره فیلم فجر امسال حاشیه های زیادی داشت، مراسم تک خوانی زنان اجرا شد و البته وزیر فرهنگ و ارشاد آن را به همخوانی تعبیر کردند.

از سوی دیگر متاسفانه یکی از مشکلاتی که در سالهای اخیر هم مشاهده شده پوشش نا مناسب سلبریتی ها بوده که داعیه دار فرهنگ کشور هم هستند اما در جشنواره ای که با نام فجر بر گزار می شود و در ایام پیروزی انقلاب اسلامی این نوع پوشش هیچ نوع همخوانی با آرمانهای انقلاب اسلامی ندارد.

فاطمه معتمد آریا بازیگر زن کشورمان که شهرت خود را به واسطه به لطف جمهوری اسلامی به دست آوده و حدود 70 کار در عرصه تئاتر و سینما و تلویزیون و ... دارد ادعا میکند که" دلخور نیستم که در این ۴٠سال هرجا رفتم، سعی کردند متوقفم کنند." این جمله این بازیگر زن باعث حواشی مختلف و واکنش های گوناگونی شد .

متاسفانه در اکران های جشنواره نیز مشاهده شده بسیاری از فیلم ها در موضوع محتوا دارای انحراف های گوناگونی است، اینکه یک زن شوهر سابق خود را به خانه می آورد تا از او مراقبت کرده و عشق خود را در مقابل شوهر جدید نشان می دهد و نام آن را هم همنام یک گل می گذارد واقعا جای بسی تعجب دارد.

با این تفاسیر سینمای کشور و این جشنواره چه همخوانی با آرمانهای انقلاب شکوهمند اسلامی دارد که نام آن را جشنواره فجر گذاشته ایم؟ اگر قرار است تنها یک جشنواره مستقل به دور از مضامین دینی و ملی و پیام های انقلاب باشد می توان نام دیگری گذاشت اما اگر نام آن را جشنواره فجر گذاشته ایم باید همطراز انقلاب اسلامی باشد که اینطور نیست.

پس دیگر چه کاری است ؟ نام فجر را هم از جشنواره بردارید که خیال خودتان و ما را راحت کنید .

گویا دست انقلاب برای برخی بازیگران و سینمایی ها نمک ندارد و خدمتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی به این بازیگران کرده از یاد آنها رفته است.

به قول جناب آقای حجاریان تئوریسین اصلاح طلبان،" آنان باید سیاست‌های خود را به‌تعبیر مولانا از دهان غیر مطرح کنند. به این معنا که سیاست‌های‌شان را نخست با گروه‌های مرجع جدید شامل هنرمندان، مشاهیر و... در میان بگذارند و پس از دریافت بازخوردها و اعمال تغییرات احتمالی، سیاست‌ها توسط همان گروه‌های مرجع جدید در جامعه منعکس شود. یعنی عملا اصلاح‌طلبان در این فاز در پشت صحنه قرار بگیرند."

شاید حالا بتوان علت حضور بی دلیل و با دلیل این جماعت را در تلویزیون و رسانه های کشور درک کرد. حضوری که زمینه ساز امروز جریان سیاسی خاص برای ادامه فعالیت های خود بر افکار عمومی و سیاست های کشور بوده وهست. حضوری نه اتفاقی بلکه کاملا تعمدی !

صفورا ترقی