به گزارش افکارنیوز،

مجتبی احمدی تهیه کننده «شکلات تلخ» درباره دومین قسمت از این مستند تلویزیونی گفت: کار کردن برای کودکان کار و خیابان از چند منظر سخت و حساس است، تجربه چند ماه تحقیق و گفتگو با کودکان کار و خیابان و شنیدن داستان زندگی شان نشان از این دارد که  ارگان های مختلفی باید دست به دست هم بدهند تا گره از مشکلات این قشر آسیب پذیر  و مظلوم باز شود.

اخبار فرهنگ و هنر - احمدی افزود: در قسمت دوم برنامه که امروز سه شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۱۳:۳۰ پخش می شود به سراغ کودکان زباله گرد رفتیم و ماجرای زندگی آنها و سر ‌سامان دادن به این فعالیت اقتصادی اما خطرناک را در گفتگو با حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و هنری شهردار تهران و طیبه سیاوشی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی بررسی کردیم.

این تهیه کننده یادآور شد: وضعیت بهداشت این فعالیت پر سود اما پر خطر به خصوص در وضعیت شیوع ویروس کرونا و البته تراکنش مالی و میزان بهره وری این بچه ها و... در برنامه امروز مطرح می شود و در ادامه قرار است در هر قسمت از برنامه گوشه ای از مسیر زندگی کودکان کار و خیابان در گپ و گفتی با خودشان تحلیل شود.

احمدی گفت: برنامه «شکلات تلخ» در نظر دارد، جدا از آگاه سازی درباره زندگی کودکان کار و خیابان و یادآوری به ارگان های مختلف، مردم را پای کار بیاورد تا مسئولیت اجتماعی آحاد مردم را در هر جایگاه و شغلی که هستند به کار ببندد، بی تردید حضور مردم در این مسیر از هر منظر می تواند موثر باشد. نباید و نمی شود از کنار این کودکان بر سر چهار راه ها و گذرگاه ها به راحتی عبور کرد.

وی در پایان از مخاطبان برنامه درخواست کرد تصاویر (فیلم و عکس) از هنجار ها و ناهنجاری های مرتبط با این کودکان (کار و خیابان) را از هر نقطه کشور با توصیف و توضیح به شماره ۰۹۱۰۸۹۹۳۹۳۶ ارسال کنند تا از طریق برنامه «شکلات تلخ» اقدام به انعکاس و پیگیری مورد شود.

برنامه «شکلات تلخ» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی احمدی کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما ست که روزهای شنبه و سه شنبه ساعت ۱۳:۳۰ و یکشنبه و چهارشنبه حوالی ۳۰ دقیقه بامداد روی آنتن می رود.