به گزارش افکارنیوز،

مراسم تشییع محمد علی کشاورز دقایقی پیش با حضور مسئولان و جمعی از دوستداران این هنرمند در بهشت زهرا آغاز شد.

اخبار چهره ها - سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی،حجت الاسلام دعایی، امین تارخ و منوچهر شاهسواری فریبا کوثری، اشکان درویشی، خسرو احمدی،اسماعیل شنگله، آناهیتا نعمتی در این مراسم حضور دارند.

آغاز مراسم بدرقه محمد علی کشاورز

 

آغاز مراسم بدرقه محمد علی کشاورز

آغاز مراسم تشییع محمد علی کشاورز

محمدعلی کشاورز فراجناحی عمل می کرد

کامران ملکی که اجرای مراسم را بر عهده دارد،گفت: امروز برای وداع با هنرمندی آمدیم که هیچ وقت گلایه ای نداشت و با آغوش باز از همه استقبال می کرد.
او فراجناحی عمل نمی کرد و سه نسل از حضور ایشان بهره بردند و نسل های دیگر هم با او زندگی خواهند کرد.

مراسم تشییع محمدعلی کشاورز برگزار شد/وداع هنرمندان با پدرسالار سینمای ایران

خال مدیر عامل بهشت زهرا (س )بیان کرد: کشاورز هنرش سینما نبود اخلاق و تواضع و مردم‌داری بود و این است که در این شرایط و با وجود کرونا شما اینجا هستید.

نقش های کشاورز همیشه ماندگار خواهد بود

شنگله بیان کرد: قبل از هرچیز این ضایعه را تسلیت می گویم. آشنایی من با این مرحوم از ۶۴ سال پیش آغاز شد و این دوستی ادامه داشت و مانند آبراهه ای تبدیل به رود شد و‌ ما را با هم برد.

وی ادامه داد:اولین کار تئاتری که با هم داشتیم در سال ۳۶ و ۳۷ بود در آن زمان مسابقه نمایش نویسی برگزار شد که «سربازان جاویدان» و «بلبل سرگشته» همزمان برنده جایزه شدند. اولین همکاری من و محمدعلی کشاورز ،بازی در «سربازان جاویدان» بود.

شنگله گفت:در آن سال ها در اداره دراماتیک همه کارمند بودیم چون امکاناتی برای اجراهای تئاتر نداشتیم و کتاب آنچنانی هم نبود تنها شانسی که آوردیم متوجه شدیم که هنرهای زیبا هفته ای یک برنامه در تلویزیون دارد و بنا شد در آن کار کنیم و اولین اجراهای تلویزیونی را آغاز کردیم. این  اجراها ادامه داشت تا زمانی که تئاتر شکل گرفت و تا به امروز ادامه دارد. نقش های کشاورز همیشه ماندگار خواهد بود و تا همیشه همه لذت خواهند برد.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت به خانواده کشاورز، جامعه هنری و مردم ایران گفت: او بر دو بال حرکت کرد هنرمند پیشکسوت نامی ایران و انسانی ویژه و خاص و متعالی در بخش هنر با مسیری که طی کرد به این نقطه رسید. عشق او به هنر آنگونه بود که رشته های پولساز را کنار گذاشت و به هنر آمد و دانش ترکیبی خاص داشت.

آغاز مراسم تشییع پیکر محمد علی کشاورز

محمد علی کشاورز عاشق ایران بود

وی افزود:به شدت به مطالعه تا روزهای آخر علاقه مند بود و زمانی که به منزلشان رفتیم این انس با کتاب را از او دیدیم.در کنار همه این دانش ها همانگونه که خودش به هنرجویان توصیه می کرد دانش اجتماعی و شناخت کافی از جامعه داشت.در کنار دانش، اخلاق حرفه ای و مردم‌داری و ... داشت تا جایی که جامعه ایران او را از یاد نمی برد.

وزیر ارشاد ادامه داد:ویژگی بعدی اینکه او انسان بود و در دل و راهش امید و نگاه به آینده موج می زد. او را یکپارچه از انرژی جوانی می توان دید.

وی گفت:دو ویژگی خاص او در بعد انسانیت این بود که در میان مردم بود و این ارزش بسیاری دارد و ویژگی بعد اینکه با ایران بود و تا پایان راه عشق کشور را داشت و با این عشق جان خود را تسلیم کرد.یاد شهیدان عزیز و هنرمندان را گرامی می داریم و امیدوارم راهشان پر رهرو باد.

دختر مرحوم کشاورز که در مراسم حضور نداشت با ارسال پیامی گفت: مراسم ختم به دلیل کرونا فعلا برگزار نمی شود.