به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف درباره برگزاری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در ایام محرم و صفر اظهار کرد: این طرح در ۳ هزار و ۱۵۳ امامزاده از ۲۰ شهریور تا ۱۷ آبان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به وظیفه نهاد‌ها و سازمان‌ها برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم عزاداری امام حسین (ع) گفت: شعار کِرامتُنا الشهاده؛ «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ما است» به‌عنوان شعار اصلی و محوری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی انتخاب شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف درباره برنامه‌های طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در دهه اول محرم افزود: برگزاری تجمع عظیم لبیک یا حسین (ع) در روز دوم ماه محرم، اجرای مراسم شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه محرم، اجرای مراسم احلی‌من‌العسل در روز ششم ماه محرم و برنامه‌های مهم روز تاسوعا، عاشورا و شام غریبان بویژه اقامه نماز باشکوه ظهر تاسوعا و عاشورا در بقاع متبرکه و امامزادگان از برنامه‌های این طرح در دهه اول ماه محرم در امامزادگان و بقاع متبرکه مجری طرح خواهد بود.

عادل خاطرنشان کرد: برگزاری همایش رهروان زینبی (س) ویژه بانوان در روز دوازدهم محرم، مراسم عزاداری امام سجاد (ع) در روز دوازدهم و بیست‌وپنجم محرم، همایش نهضت بیداری با خطبه‌های علوی و منشور عزت در ابتدای ماه صفر، برگزاری مراسم اربعین در بقاع متبرکه شاخص استان‌ها و تجمع لبیک یا رسول‌الله (ص) در سالروز رحلت رسول اکرم (ص) از دیگر برنامه‌های طرح سوگواره بصیرت عاشورایی است.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ مُبلغ در این ایام در بقاع متبرکه و امامزادگان حضور دارند، یادآور شد: تعدادی از این مُبلغان اعزامی از حوزه علمیه قم و تعدادی هم بومی هستند.