به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی دبیرستادعالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور،گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سرود ۴۰ هزار نفری اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ۴۰۰ نقطه از ایران عزیز اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقدمات این کار از چندماه گذشته تا کنون برنامه ریزی شده، تصریح کرد: پنج کمیته فنی و هنری، ارتباطات و اطلاع‌رسانی، ساماندهی و شبکه سازی، پشتیبانی و کمیته اجرایی و هماهنگی امور استان‌ها در ستادعالی شکل گرفته که کار برنامه ریزی این رویداد عظیم را برعهده دارند.

حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به ظرفیت و پتانسیل گروه‌های سرود کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، گفت: بیش از یک هزار گروه سرود در سامانه (جشنواره‌های جوانان مساجد) ثبت نام شده اند و در بانک اطلاعات کانون‌ها ساماندهی شده و هویت دارند.

وی گفت: قرار است این گروه ۴۰ هزارنفری بچه‌های مسجدی در روز ۱۲ بهمن سالروز ورود رهبر کبیر انقلاب اسلامی به میهن، در ۴۰۰ نقطه از کشورمان شامل تمامی مراکز استان ها، برخی از شهرستان‌های منتخب و روستا‌های ویژه به اجرای برنامه بپردازند.

دبیرستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: در این روز سرود"خمینی‌ای امام" با همان ملودی و تغییری در سبک شعر، مناسب با روحیات جوانان امروز و پیشرفت‌های کشور و لبیک به منویات رهبری اجرا می‌شود.

این مقام فرهنگی، گفت: سرود دومی که این گروه‌ها اجرا می‌کنند، سرودی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است که شعر و ملودی آن ساخته شده است.

وی ادامه داد: امسال روز ۱۲ بهمن مصادف روز جمعه هست، لذا با توجه این موضوع و هم‌افزایی و هماهنگی که با شورا‌های هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان‌ها صورت گرفته هریک از این گروه‌ها در مکان‌های شاخص هر استان به اجرای برنامه می‌پردازند.

دبیرستادعالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، بیان کرد: در استان‌های هرمزگان، آذربایجان‌شرقی، یزد، اصفهان، فارس، تهران و خراسان رضوی که ظرفیت و توانمندی گروه‌های سرود به طور ویژه و خاص هست، اجرای ویژه داریم، مثلا گروه‌های هرمزگان در "ناو جماران"، یزد در میدان"امیر چخماق"، خراسان رضوی در حرم مطهر علی بن موسی الرضا (علیه السلام)، در اصفهان میدان امام (ره) سرود‌های انقلابی را زمزمه می‌کنند.

وی با بیان اینکه سرود‌های حماسی در اوج‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته اند، گفت: این طرح به دنبال احیای روحیه انقلابی، نشاط ملی، امید به جامعه و به‌خصوص بر تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در تولید و حمایت از سرود‌های انقلابی و جریان سازی آن‌ها در جامعه شکل گرفته است.

حجت الاسلام ارزانی، با بیان اینکه موسیقی انقلابی و حماسی در اذهان مردم ایران ماندگار شده است، گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامی پرداختن به اشعار و سرود‌های حماسی فراوان شده و اگر شعر مقاومت و دفاع مقدس در کشور ما اوج گرفته منشاء آن اشعار عاشورایی است.

حجت الاسلام ارزانی، با اشاره به اینکه سرود‌های انقلابی امروز باید با آرمان‌ها و دغدغه‌های محتوایی نظام همخوانی داشته باشد، گفت: اشعار و سرود‌های انقلابی ما جلوه‌ای از مضامین بلند عاشوراست لذا باید جوانان و نوجوان ما این مفاهیم را درک کنند.