در این مطلب می خوانید:

آخرین وضعیت مرز شلمچه در ایام اربعین

آخرین وضعیت مرز مهران در اربعین

بازگشت ۷۵ درصد زائران اربعین به میهن

تشریح آخرین آمار ورودی و خروجی زائران از مرزها

هوای کربلا و نجف فردا بارانی است

انتقال ۱۲ هزار نیروی پلیس به مرز‌ها

اخبار مذهبی- سلام بر حسین و اربعین، سلام بر اربعین و زائرانش و سلام بر اندوه‌های دل آنان که به سوغات بر مزار کشتگان، عشق بردند و به مویه نشستند به شوق زیارت صحن و سرای جان فزایت، اربعین شهادتت را به سوگ می‌نشینیم یا حسین(ع).

به گزارش افکارنیوز، مغناطیس عشق سالیان سال است که مشتاقان را، پای پیاده به سوی تو رهسپار کرده است تا پذیرایشان باشی، ای حسین ای امام مهربانی ها! دل ما نیز به سمت حرم تو رهسپار شده است، پس با نگاه پرمهرت قلب ما را نیز سرشار از نور و معرفت کن و آرامش را نصیب قلب هایمان بگردان! 

آخرین وضعیت مرز شلمچه در ایام اربعین

سردار هادیانفر با بیان اینکه در مرز شلمچه و چذابه هیچگونه مشکل ترافیکی نداریم و  تردد دو طرفه صورت می گیرد، گفت: در مرز چذابه بیش از یک هزار و ۶۰۰ اتوبوس به صورت کاپوتاژی در حال حرکت هستند، یک هزار و ۱۰۰ اتوبوس هم حامل زائران خارجی بوده است.

آخرین وضعیت مرز مهران در اربعین

رئیس پلیس راهور ناجا به وضعیت تردد در مرزها اشاره و تصریح کرد: به دلیل مدیریت خوب توسط مسئولان و همچنین مردم چه در زمان رفت و چه بازگشت تردد در مرز مهران مطلوب است؛ در مرز خسروی به کرمانشاه، قصر شیرین، سر پل ذهاب تردد عادی و دو طرفه است.   

مرز مهران

بازگشت ۷۵ درصد زائران اربعین به میهن

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تردد در مرز‌های چهارگانه روان است و تاکنون ۷۵ درصد از زائران به کشور بازگشته اند.

تشریح آخرین آمار ورودی و خروجی زائران از مرزها

احمد محمدی فر دبیر ستاد اربعین حسینی با اشاره به آمار ورودی و خروجی مرز‌ها در روز شنبه ۲۷ مهر ۹۸ اظهارداشت: امروز شنبه ۹۹ هزار و ۶۲۴ نفر وارد کشور شده و در همین روز ۳ هزار و ۳۳۶ نفر از کشور خارج شده اند.

وی با اشاره به تعداد زائرانی که از مرز مهران تردد کرده اند، گفت: ۵۸ هزار و ۲۰۱ زائر امروز از مرز مهران وارد کشور شده و ۸۰۴ نفر از این مرز از کشور خارج شده اند.

دبیر ستاد اربعین حسینی تصریح کرد: ۲ هزار و ۵۸۰ نفر از مرز شلمچه وارد کشور شده و همچنین ۳۶۰ نفر از همین مرز از کشور خارج شده اند.

محمدی فر با اشاره آخرین آمار تردد هوایی گفت: ۲ هزار و ۶۱۱ نفر از طریق مرز هوایی امروز وارد کشور شده و هزار و ۵۷۹ نفر از مرز هوایی از کشور در امروز خارج شده اند.

دبیرستاد اربعین حسینی با اشاره به تعداد زائران خارج شده از کشور گفت: از اول محرم ۳ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۲۲۶ نفر از کشور خارج شده و از اول ماه صفر ۳ میلیون و ۵۵ هزار و ۶۱۴ نفر از کشور خارج شده اند.

محمدی فر در پایان گفت: همچنین از اول ماه محرم دو میلیون و ۷۱۲ هزار و ۱۹ نفر و از اول ماه صفر ۲ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۳۵۷ نفر وارد کشور شده اند.

هوای کربلا و نجف فردا بارانی است

هوای شهر‌های کربلا و نجف امروز صاف تا نیمه ابری با بارش‌های پراکنده است، دمای هوا در کربلا ۳۶ درجه است و نجف نیز بین ۳۷ تا ۲۵ درجه، اما از فردا هوای این شهر‌ها بارانی می‌شود.

گودرزی افزود: هوای شهر‌های کربلا و نجف امروز صاف تا نیمه ابری با بارش‌های پراکنده است، دمای هوا در کربلا ۳۶ درجه است و نجف نیز بین ۳۷ تا ۲۵ درجه، اما از فردا هوای این شهر‌ها بارانی می‌شود.

فرودگاه نجف

انتقال ۱۲ هزار نیروی پلیس به مرز‌ها

معاون آماد و پشتیبانی ناجا با بیان اینکه حضور ۳۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان آماد و پشتیبانی ناجا در مرز‌های چهارگانه کشور را شاهد هستیم، گفت: ۱۲ هزار نیروی پلیس در سراسر کشور توسط آماد و پشتیبانی ناجا به این مرز‌ها منتقل شدند.