به گزارش افکارنیوز،

رسول کربکندی، عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن  گفت‌وگویی انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

واقعاً نمی‌دانم اقتصاد ما پیشرفت کرده است یا فوتبالمان؟

- واقعاً نمی‌دانم اقتصاد ما پیشرفت کرده است یا فوتبالمان؟ تمام کشورهای دنیا از ویروس کرونا متضرر شده‌اند و تمام شغل‌ها نابود شده ولی نمی‌دانم چرا قیمت فوتبال ما جهش ۱۰۰ و حتی ۲۰۰ درصدی داشته است.

- بازیکنی که تا فصل گذشته ۲۰۰ میلیون تومان قرارداد می بسته، الان قرارداد ۱۰ میلیاردی طلب می‌کند. باشگاه‌هایی مثل ذوب آهن سقف بودجه دارند. فوتبالمان هم که درآمد خاصی ندارد. این ارقام با وضعیت فوتبالمان همخوانی نمی‌کند.

بالا رفتن قیمت قراردادها زیر سر چهار باشگاه

- بخشی از این اتفاق ریشه در همین قانون دارد ولی بخشی از آن مربوط به ریخت و پاش بعضی از باشگاه‌ها است.

- سه تا چهار باشگاه هستند که کار را به این وضعیت کشانده‌اند و هر سال یکی از این باشگاه‌ها بانی افزایش قیمت می‌شود.

- زمانی که متوسط قراردادها ۳۰۰-۲۰۰ میلیون تومان بود، یکی از این باشگاه‌ها شروع به بستن قرارداد ۸۰۰ میلیونی کرد. همینطور به نوبت قیمت‌ها را بالا بردند. این سیر صعودی قیمت‌ها با فوتبال ما تناسب ندارد.

بهترین بازیکن ایران ۳ میلیارد می‌ارزد

- قبول دارم که بازیکن حرفه‌ای باید حتی ۱۰۰ میلیارد بگیرد ولی فوتبال و اقتصادمان هم باید به همان اندازه بالا باشد.

- با گفتن این حرف برای خودم دشمن درست می‌کنم ولی فکر می‌کنم بهترین بازیکن با این وضع اقتصادی باشگاه‌ها حداکثر ۳ میلیارد تومان قیمت دارد؛ برای این فوتبال که نه تماشاگر دارد و نه وضعیت شرکت‌ها خوب است.

تا فوتبالمان خصوصی نشود این مشکل ادامه دارد

- بعضی از باشگاه‌ها با پول‌های دولتی این هزینه‌ها را انجام می‌دهند. تا فوتبالمان خصوصی نشود این مشکل ادامه دارد.

متاسفانه بین باشگاه‌ها هم همکاری و هماهنگی نیست. اگر این هماهنگی صورت بگیرد، قیمت‌ها هم می شکند. باشگاه‌های ما به جای همکاری، با هم رقابت می‌کنند.

۱۰ سال پیش فوتبالمان از الان خیلی پاک‌تر بود

- در حال حاضر هستند بازیکنانی که با باشگاه قرارداد دارند ولی می‌گویند نمی‌توانم در تیم بمانم. چرا؟ چون بوی آن پول‌ها به دماغش خورده است و حاضر نیست حتی به تعهد قانونی خود عمل کند.

- واقعاً فوتبال نابه‌سامانی داریم و هیچ چیز سر جایش نیست. من ۱۰ سال پیش گفتم «این فوتبالِ کثیفِ کثیف کثیف» ولی به نظرم همان زمان فوتبالمان از الان خیلی پاک‌تر بود. حالا باید دنبال آن روزها بگردیم!