این روزها و با پیوستن مهدی ترابی به پرسپولیس، یحیی گل محمدی در خط هافبک تیمش با دردسر شیرینی روبه رو شده است، با توجه به رفع مصدومیت محمد حسین کنعانی زادگان و بازگشت او به خط دفاع روز گذشته شاهد بودیم که بازیکنی در کیفیت کمال کامیابی نیا که در چند بازی گذشته عملکرد بی نقصی ارائه داده بود به یک نیکمت نشین تبدیل شده است.

یحیی گل محمدی که علاقه زیادی به استفاده از چهار هافبک در بازی دارد، در دیدار آخر پرسپولیس برابر سایپا بازیکنانی مانند احمد نوراللهی و میلاد سرلک به عنوان هافبک دفاعی و سیامک نعمتی و احسان پهلوان به عنوان هافبک های کناری به زمین رفتند. ضمن اینکه دو هافبک تخصصی پرسپولیس یعنی وحید امیری و امید عالیشاه هم در خط حمله بازی کردند. به این نفرات کمال کامیابی نیا، علی شجاعی، مهدی ترابی و حتی مهدی مهدیخانی را هم اضافه کنید تا به ترافیک بالای این تیم در خط هافبک برسیم، این در شرایطی است که سعید حسین پور هم از پرسپولیس به ماشین سازی رفت.

در حال حاضر گل محمدی از امیری و عالیشاه در خط حمله استفاده می کند اما زمانی که عیسی آل کثیر به پرسپولیس برگردد، مجوز بازی مهدی ترابی صادر شود و شهریار مغانلو نیز پرسپولیسی شود، کار گل محمدی برای انتخاب چهار بازیکن ثابت در خط هافبک از بین 10 هافبک آماده بسیار سخت خواهد شود. در این شرایط باید دید که گل محمدی چه برنامه ای برای استفاده از بازیکنان خط هافبکش در ادامه لیگ و حتی لیگ قهرمانان آسیا دارد.

حالا سوال اینجاست که آیا گل محمدی می تواند از این ترافیک خط هافبک بهترین بهره را ببرد و بهترین بازیکنانش را در ترکیب قرار بدهد تا نتیجه مناسب را بگیرد یا خیر؟