گروسی در خصوص عملکرد استقلال مقابل ماشین سازی اظهار داشت: با مربیانی که به کادر فنی تیم اضافه شده‌اند، وضعیت استقلال بهتر شده اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که بازیکنان با جان و دل بازی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

وی افزود: نمی‌خواهم بگویم ماشین سازی تیم ضعیفی بود، اما مقابل استقلال دست و پا بسته بازی کرد، اما در کل استقلال روز خوبی داشت و امیدواریم که این تیم بتواند به روند خود ادامه بدهد.

مهاجم اسبق تیم فوتبال استقلال در خصوص اینکه چقدر می‌توان به قهرمانی استقلال امیدوار بود، عنوان کرد: استقلال همیشه مدعی قهرمانی بوده و نام و شخصیت این تیم باعث می‌شود که در بالای جدول باشد. البته در بعضی مواقع شرایطی رخ می‌دهد و مشکلاتی به وجود می‌آید که معمولا از بیرون به تیم تحمیل می‌شود و همین مسأله باعث می‌شود قهرمانی از دست برود، اما معتقدم شرایط استقلال به شکلی است که تیم‌ها مقابل این تیم احساس ترس می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

گروسی در خصوص جذب امین قاسمی نژاد و آرمان رمضانی و ترافیک در خط حمله این تیم اضافه کرد: فرهاد مجیدی با این تیم کار می‌کند و نزدیک تیم است. او با توجه به افکارش بازیکن می‌گیرد. امسال دیاباته در چندین بازی مصدوم بود و شرایط بازی نداشت. استقلال در هر پست نیاز به دو بازیکن خوب دارد و اگر قاسمی نژاد هم به تیم اضافه شود حتی می‌تواند پشت مهاجمان به تیم  کمک کند. فراموش نکنید استقلال باید در سه جبهه بجنگد و همه بازیکنان باید شرایط ایده آل داشته باشند.

وی تصریح کرد: یکی از معضلات استقلال در فصل گذشته این بود که زیاد بازیکن نداشت ولی الان که قاسمی نژاد و رمضانی جذب شده می‌گویند چرا اینقدر بازیکن می‌گیرید. البته قبول دارد استقلال در خط هافبک احتیاج به مهره دارد، ولی با شناختی که از امین قاسمی نژاد دارم او می‌تواند در پشت مهاجمین نیز به ما کمک کند.