پست اینستاگرامی باشگاه پرسپولیس با شکایت هندی‌ها رو به‌رو شده است. سایت «گل» در همین راستا عصر امروز ۲۶ فروردین ماه خبر داد که فدراسیون فوتبال هند از پرسپولیس به دلیل انتشار پست توهین آمیز پیش از سفر به هند برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا  به AFC شکایت کرده است.

چند روز پیش در صفحه اینستاگرامی پرسپولیس که به دست کارگزار اسپانسری سرخ‌ها کنترل می‌شود، پستی منتشر شد که به جنگ های چند صد سال قبل ایران و هند اشاره داشت. این پست را می توانید در لینک زیر ببینید:

  • پست جنجالی پرسپولیسی‌ها خشم هندی‌ها را برانگیخت/ هواداران گوا علیه سرخ‌ها!

این پست در بین فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌های هند واکنش‌های بسیار زیادی را به همراه داشت به طوری که باشگاه پرسپولیس از انتشار این پست عذرخواهی و تاکید کرد با عامل آن به شدت برخورد خواهد کرد. متن عذرخواهی باشگاه پرسپولیس را در لینک زیر بخوانید:

  • عذرخواهی رسمی باشگاه پرسپولیس از مردم هند/ برخورد شدید با فرد خاطی

اما این عذرخواهی باشگاه پرسپولیس برای هندی‌ها کافی نبود به طوری که امروز خبر رسید فدراسیون فوتبال این کشور علیه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده است. متن شکایت فدراسیون فوتبال هند را می توانید در لینک زیر بخوانید:

قایقی پس از انتشار این خبر امیرساعد وکیل، وکیل پیشین سرخ پوشان پایتخت با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش از تبعات سنگین این شکایت در صورت به نتیجه رسیدن آن پرده برداشت. او مدعی شد که در صورت تایید شکایت فدراسیون فوتبال هند جریمه ۲۰ هزار دلاری و کسر ۳ امتیازی در انتظار پرسپولیسی‌ها خواهد بود! متن نوشته این وکیل را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید:حالا مجید صدری رییس هیئت مدیره پرسپولیس با انتشار پستی در اینستاگرام خود نوشت: نظر به حاشیه رخ داده در صفحه مجازی رسمی باشگاه که با بی‌تدبیری مسئول(ادمین) این صفحه رخ داد و موجب آزردگی خاطر کشور دوست و ریشه‌دار هندوستان گردید، لازم می‌دانم از این تریبون اعلام کنم با این رفتار نسنجیده شدیدا برخورد خواهیم کرد. شایان ذکر است در تلاشیم با همکاری کارگزار، هر چه زودتر این دسترسی را به باشگاه منتقل کنیم. با آرزوی موفقیت در ادامه پیکارهای لیگ قهرمانان آسیا و اهتزاز پرچم سرخ پرسپولیس بر بام فوتبال آسیا.

تصویر پست اینستاگرامی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را در زیر ببینید:

اولین واکنش رسمی مدیران پرسپولیس به شکایت هندی‌ها