تیم ملی فوتبال کشورمان در مصاف با کره جنوبی در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در دقیقه ۴۹ دروازه خودش را باز شده دید.

پیش از این و از سال ۱۳۸۷ که تیم ملی کشورمان که در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ و در ورزشگاه آزادی به تساوی یک-یک رضایت داد، در هیچ بازی رسمی کره جنوبی موفق به باز کردن دروازه ایران در تهران نشده بود.

آخرین شکست تیم ملی مقابل کره جنوبی در مسابقات جام ملت‌های ۲۰۱۱ بود که در دوحه قطر نتیجه را یک بر صفر به حریف شرقی واگذار کردیم.

بعد از آن و از سال ۱۳۹۱، طی ۴ بازی رسمی در مقدماتی جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸، دروازه ایران چه در تهران و چه در خاک کره‌جنوبی باز نشده بود.

کره جنوبی ترمز ایران را کشید

در این بازه زمانی طی یک بازی دوستانه در تهران، تیم ملی با نتیجه یک بر صفر در تهران (۱۳۹۳) مقابل این رقیب دیرینه به پیروزی رسید. در بازی دوستانه دیگر در سال ۱۳۹۸ تیم ملی پس از ۵ کلین شیت (از سال ۱۳۹۱)  کره جنوبی موفق به گلزنی شد تا دیدار دوستانه این تیم مقابل تیم ملی با نتیجه یک-یک به پایان برسد.

ضمن این که گل امروز کره جنوبی به تیم ملی، رکورد کلین شیت‌های تیم ملی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ شکسته شد. آخرین بازی که تیم ملی کشورمان دروازه خودش را در یک بازی ملی باز شده دیده بود دقیقه ۸۵ بازی مقابل هنگ کنگ بود. به این ترتیب دروازه تیم ملی امروز پس از ۵۹۳ دقیقه باز شد.