واکنش‌ها علیه کسر ۱۵ امتیاز از یوونتوس: این یک رای ظالمانه است

بعد از کسر امتیاز از یوونتوس ، موجی از اعتراض را از سوی بازیکنان فعلی و سابق این تیم شاهد بودیم. آن‌ها معتقدند که در فوتبال باشگاهی ایتالیا تخلفات بسیاری بدون مجازات خاصی صورت می‌گیرد و رای یاد شده مصداق بارز بی عدالتی است.

دوشان ولاهوویچ یکی از بازیکنانی است که پیش بینی می‌شود پس از کسر ۱۵ امتیاز از یوونتوس، این تیم را ترک کند؛ با این وجود، اما او اصرار دارد که ما از هیچ چیز نمی‌ترسیم و قوی‌تر از همیشه بر خواهیم گشت.

مهاجم صربستانی یوونتوس در تابستان آینده پیشنهادات زیادی روی میز خواهد داشت. مشتریان اصلی او از لیگ برتر انگلیس هستند و باشگاه‌هایی مثل تاتنهام و آرسنال برای جذب این بازیکن رقابت می‌کنند. بعد از انتشار خبر کسر ۱۵ امتیاز از یووه و احتمال مجازات‌های بعدی، باشگاه‌های خواهان ولاهوویچ آماده ارائه پیشنهادات جدید برای جذب او هستند.

با وجود چنین اتفاقاتی، ولاهوویچ تاکید کرد که از تصمیمش برای حضور در یووه پیشمان نیست و افزود: "از دست دادن چند امتیاز باعث ترس ما نمی‌شود. ما از تلاش کردن و بالا زدن آستین‌ها هراسی نداریم و از هیچ حریفی هم نمی‌ترسیم. در شرایطی که فکر می‌کنند ما سقوط کره ایم، اما قوی‌تر از همیشه بر می‌گردیم. ما یوونتوس هستیم. "

خوان کوادرادو هافبک کلمبیایی یووه هم با انتشار نقل قولی از «انریکه سیوری» اسطوره یوونتوس که در دیوار کمپ این باشگاه حک شده نوست: اینجا در یووه باید همیشه بجنگی، وقتی به نظر می‌رسد که همه چیز از دست رفته، ایمانت را حفظ کن، چرا که یوونتوس هیچوقت تسلیم نمی‌شود.

بونوچی کاپیتان یووه در این رابطه واکنش نشان داد و نوشت: ما با تو هستیم. امروز برای ما مهم است که یک تیم باشیم. با هم به راه خود ادامه می‌دهیم.

همچنین تعدادی دیگر از بازیکنان یوونتوس مثل دنیلو، پرین، لوکاتلی، فاجیولی، سوله و ... در اینستاگرام از تیمشان حمایت کردند تا نشان دهند متحد‌تر از قبل هستند.

یوونتوس

حتی کاپیتان سابق بیانکونری، جورجیو کیلینی هم نسبت به این مجازات عجیب واکنش نشان داد و نوشت: وقتی با یووه هستی، همیشه با آن می‌مانی.

برخی از دشمنان همیشگی یووه هم این رای را ظالمانه دانستند و از این باشگاه حمایت کردند. مانند آنتونیو کاسانو که همیشه با یووه زاویه داشته، اما این بار در حمایت از این تیم گفت: قانون باید برای همه یکی باشد. اگر یووه تخلف کرده باید جریمه شود، اما این قضیه باید در مورد سایر تیم‌ها هم صدق کند و من در این قضیه حامی یوونتوس هستم.

روبرتو آفلترا یکی از برجسته‌ترین وکلای ورزشی ایتالیا در این مورد گفت: در طول ۴۶ سال وکالتی که داشتم، هیچوقت چنین چیزی را ندیده بودم. مشتاقم تا انگیزه دادگاه را در این خصوص  بدانم، زیرا این یک حکم ظالمانه است.

کارشناس شبکه بین اسپورت هم گفت: در ایتالیا همه تیم‌ها خلافی که یوونتوس انجام داده را مرتکب شدند، اما مشخص نیست که چرا فقط یووه جریمه شد.

یوونتوس

گفتنی است، دادستان فوتبال ایتالیا به خاطر ثبت جعلی سود‌های سرمایه در زمینه‌ی خرید و فروش بازیکنان فوتبال درخواست کسر ۹ امتیاز را برای یووه داده بود، ولی به یک باره دادگاه استیناف به کسر ۱۵ امتیاز از یوونتوس رای داد و همه را شوکه کرد. تخلفی که بسیاری دیگر از تیم‌ها (از جمله هشت باشگاه متهم دیگر که در دادگاه حضور داشتند) به دلیل ضرر مالی شدید در دوران کرونا انجام دادند، اما فقط یوونتوس جریمه شد.