امید عالیشاه  به‌زودی رکورد سیدجلال را می‌شکند

کاپیتان ۳۳ ساله سرخ‌ها در مجموع ۲۶۰ بار پیراهن  پرسپولیس  را بر تن کرده و به زودی از آمار سیدجلال حسینی هم عبور خواهد کرد. یک آمار دلچسب و شاید بتوان نوشت دست‌نیافتنی.

امید بیشترین پیروزی هم با پرسپولیس در تاریخ  لیگ برتر  تجربه ‌کرده است. ۱۱۳ برد در ۲۰۰ مسابقه او را در کنار وحید امیری قرار داده است. عالیشاه روز شنبه از سیدجلال حسینی که ۱۱۲ طعم شیرین پیروزی با پیراهن‌ پرسپولیس را مزه کرده بود رد شد!

اینها بخشی از افتخارات مرد ریزنقش پرسپولیس است. وقتی ده، یازده سال پیش پیراهن یکی از محبوب‌ترین باشگاه‌های آسیا را بر تن کرد شاید بسیاری فکرش را نمی‌کردند داستان امید و پرسپولیس تا این حد کش‌دار شود. چراکه بازیکنان یک دهه اخیر فوتبال ما معمولا اولویت را پول می‌دانند نه وفاداری اما عالیشاه ماند و مزد وفاداری‌اش را هم گرفت.

گلسازترین بازیکن پرسپولیس در لیگ برتر طی این مدت طولانی شاگردی علی دایی و حمید درخشان و برانکو و کالدرون و یحیی و حالا هم اوسمار را کرده است. او بزرگ بود اما ادعای بزرگی نداشت و هیچ‌وقت برای هوادار تیمش ناز نکرد! امید در عصر بی‌وفایی‌ها مفهوم‌ وفاداری را نشانمان داد موضوعی که می‌شود از آن درس‌های فراوانی گرفت.

امید عالیشاه  به‌زودی رکورد سیدجلال را می‌شکند

البته در یک مقطع پیراهن پرسپولیس را از تن درآورد و آن‌هم به خاطر پوشیدن رخت سربازی بود. یک‌ کوچ اجباری به تراکتور و بازگشت دوباره و انتخاب دوباره پرسپولیس که بوی عشق و وفا می‌داد. بازیکن مازندرانی پرسپولیس طی مدت حضورش در این تیم چهار بار فاتح لیگ برتر لقب گرفت و دو بار جام حذفی را لمس کرد و پنج بار هم سوپرکاپ قهرمانی را دید اما بزرگ‌ترین حسرتش نبردن لیگ قهرمانان آسیا بود که دو بار تا فینال آن رسید، اما دستش از جام‌ کوتاه ماند. شاید اگر یک بار به این افتخار نائل می‌شد الان پرافتخارترین مرد وفادار فوتبال ایران لقب می‌گرفت (اگرچه الان هم بی‌تردید یکی از آن مردان به حساب می‌آید).  

عالیشاه در دربی‌های پایتخت هم‌ گل‌های بسیار حساسی زده و با ثمر رساندن ۳ گل در کنار فرشاد پیوس یکی از برترین گلزنان تاریخ پرسپولیس در این بازی سنتی به حساب می‌آید اما وی که در ۱۴ دربی با پیراهن پرسپولیس مقابل استقلال به میدان رفته تاکنون به این تیم نباخته است و دربی ۱۰۳ توانست از رکورد عابدزاده هم بگذرد و عنوان دربی‌بازترین ‌بازیکن این بازی را به خود اختصاص دهد! افتخاراتی که مرد پیراهن دو قرمزها را به محبوب دل هواداران این تیم تبدیل کرده است.

امید با توجه به سن و سالش و حفظ آمادگی خوب بدنی می‌تواند دو یا سه سال دیگر هم در پرسپولیس بماند و هم آمارش را جذاب‌تر کند و هم یک‌ خداحافظی باشکوه با تیم ‌محبوبش را تجربه کند. ‌بازیکنی که بی‌تردید لیاقت آنچه امروز به آن رسیده را دارد و این افتخارات هم که ثمره وفاداری‌اش بوده گوارای وجودش باشد.