به گزارشافکارنیوز، استقلال با پنج پیروزی متوالی موفق شد صدر جدول را از رقیب دیرینه اش پس بگیرد. قلعه نویی بیشترین بهره را از بازی های خانگی برد و همچنین در خارج از خانه هم مقابل صبا عالی عمل کرد. اما داربی روز جمعه و عدم پیروزی آبی ها می تواند یک خلل در رکورد استقلال و قلعه نویی وارد کند. آنها در صورت پیروزی به ششمین برد متوالی خود دست پیدا میکنند اما در صورت تساوی و شکست این رکورد در همین عدد پنج متوقف خواهد شد.

البته یک رکورد دیگر برای قلعه نویی وجود دارد که این یکی برای او اهمیت فراوانی دارد. امیر هرگز بازنده داربی نبوده است و نمی خواهد این رکورد منحصر به فرد را از دست بدهد. او در این چند ساله با هیچ تیمی به پرسپولیس در لیگ برتر نباخته است. تنها در جام حذفی بود که چند فصل قبل در ضربات پنالتی با سپاهان مقابل پرسپولیس شکست خورد. البته خودش می گوید باید نتیجه آن بازی را تساوی لحاظ کرد چرا که تیم او صد و بیست دقیقه در تهران به پرسپولیس اجازه پیروزی در وقت های قانونی بازی را نداد.

حالا باید دید رکوردهای قلعه نویی در روز جمعه دست نخورده باقی میماند یا نه. در صورت پیروزی استقلال رکورد شش پیروزی متوالی انها گارانتی می شود و در صورت تساوی رکورد نباختن در داربی. اما اگر علیی دایی موفق به شکست استقلال شود ان وقت همه رکوردهای سرمربی استقلال یک جا می شکند.