به گزارش افکارخبر، نفت تهران که همچنان نسبت به فصل گذشته از نظر نتیجه تیمی متفاوت نشان داده امروز در حالی برابر برانکو ایوانکوویچ و پرسپولیس قرار می گیرد که بعد از حذف از جام حذفی به دنبال فاصله گرفتن از رتبه های پایین جدول است.

 

برانکو ایوانکوویچ نیز در سمت مقابل با توجه به شکست ناپذیری اش در شش هفته اخیر لیگ برتر چشم به صعود به رتبه های بالاتر جدول پیش از پایان نیم فصل دارد.

 

با گزارش لحظه به لحظه این دیدار و حواشی آن، ورزش سه را همراهی کنید.

 

استادیوم: تختی      تماشاگر: 10 هزار نفر

 

داور: محمدرضا اکبریان  کمک داوران: رضا سخندان و حسن ظهیری

اخطار: پیام صادقیان (37) نفت تهران - احمد نوراللهی (42)، محسن مسلمان(57)، علی علیپور(69) پرسپولیس

 

نفت تهران:

علیرضا بیرانوند، حمید بوحمدان، پیام صادقیان، وحید امیری، محمد دانشگر، مهدی شیری، آلویز نانگ، سیامک کوروشی، ایمان مبعلی، سعید لطفی(48 عباس بوعذار) و مهدی علیاری.

سرمربی: علیرضا منصوریان

 

پرسپولیس:

سوشا مکانی، رضا نورمحمدی (C)، محسن بنگر، محمد انصاری، رامین رضاییان، احمد نوراللهی، میلاد کمندانی، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی و علی علیپور.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

شرح گل:

نفت 0 پرسپولیس یک : (دقیقه 40، میلاد کمندانی): در میان فرصت سوزی های سریالی پرسپولیسی ها این میلاد کمندانی بود که موفق شد از پاس فرشاد احمدزاده سود ببرد و با ضربه ای غیرقابل مهار از شش قدم دروازه بیرانوند را باز کند. احمدزاده درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و ارسال زمینی اش از جلوی پای طارمی گذشت و در حالی که فریاد پرسپولیسی ها بابت از دست دادن از این فرصت بلند شده بود کمندانی ضربه اش را به تور دروازه نفت چسباند.

 

 

 

شرح نیمه اول:

پرسپولیس باز هم بازی هجومی خود را به نمایش گذاشت و نفت تهران چاره ای جز عقب نشینی و قبول تاکتیک برانکو ایوانکوویچ نداشت. این میان فرصت سوزی ها همچنان به چالشی بزرگ برای سرمربی کروات و البته هواداران این تیم تبدیل شده و سرخپوشان در نیمه اول حداقل دو فرصت از سوی طارمی، یک فرصت علیپور، رضاییان و احمدزاده از دست دادند تا بیرانوند ستاره تیمش پیش از دریافت گل باشد.

نفت تهران البته با حرکات امیری و نانگ چندین بار خط دفاعی پرسپولیس را به دردسر انداخت اما یارای فرصت صد در صدی گل روی دروازه سوشا را نداشت و صادقیان هم نتوانست با استفاده از تکنیک خود چاره ای برای باز شدن روزنه خط دفاعی سرخ ها باشد.

در نهایت این میلاد کمندانی بود که با جاگیری خوب خود پشت مدافعان زردپوش و البته با فرصتی که طارمی از دست داد زمینه ساز پیروزی یک نیمه ای این تیم شد تا برانکو و منصوریان به دنبال ارائه تاکتیک های خود در 45 دقیقه دوم باشند.

 

دقایق حساس:

دقیقه 2: اولین حرکت پرسپولیس روی دروازه علیرضا بیرانوند با خطای بازیکنان نفت همراه شد تا داور این بازی در سوت خود بدمد و یک ضربه ایستگاهی به سود این تیم اعلام کند. ارسال انجام شده در موقعیتی خوب به طارمی رسید و با ضربه عجیب مهاجم پرسپولیس همراه بود.

دقیقه 6: پرسپولیس روی یک حرکت تکنیکی با علیرضا بیرانوند تک به تک شدند اما خروج به موقع دروازه بان نفت مانع از استفاده آنها از این فرصت شد.

دقیقه 8: حرکت طارمی به سمت محوطه جریمه با حمایت علیپور همراه شد که در آستانه ورود مهاجم جوان به داخل محوطه جریمه نفت با خطا متوقف شد و یک ضربه ایستگاهی برای این تیم شکل گرفت. سرخ ها از این موقعیت هم نتوانستند به خوبی استفاده کنند و توسط نفتی ها برگشت داده شد.

دقیقه 10: فرار علیپور از جناح راست و سانتر تند و تیز او از زیر دستان مهدی طارمی گذشت و به مهدی طارمی نرسید.

دقیقه 16: فرار فرشاد احمدزاده از میانه زمین و تک به تک شدن او با بیرانوند با ضربه ای ناقص همراه بود که به راحتی در اختیار دروازه بان نفت قرار گرفت.

دقیقه 30: ارسال از جناح چپ پرسپولیسی ها و ضربه سر رامین رضاییان را علیرضا بیرانوند به خوبی مهار کرد و دو مرحله این توپ را از ان خود کرد.

دقیقه 33: روی یک ضدحمله سریع مهدی طارمی در جناج چپ محوطه جریمه صاحب توپ شد و در جدال دو به دو ارسال خود درون محوطه جریمه را برای علیپور انجام داد اما توپ به مهاجم این تیم نرسید.

دقیقه 38: در یک موقعیت ایده آل برای گلزنی، توپ در شش قدم به رامین رضاییان رسید و او قصد ضربه ای سرضرب و البته محکم را داشت که توپ با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 39: یک فرصت ایده آل دیگر و فرصت سوزی از حمله وران برانکو ایوانکوویچ؛ اینبار میلاد کمندانی از گوشه محوطه جریمه ضربه اش را با اختلاف به بیرون زد.

دقیقه 50: ضربه ایستگاهی برای نفتی ها را صادقیان کوتاه و زمینی درون محوطه جریمه برای مهدی شیری ساخت اما ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 58: ارسال بلند رامین رضاییان با ضربه سر علی علیپور همراه شد که توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه نفت به بیرون رفت.

دقیقه 65: باز هم علیرضا بیرانوند پرسپولیسی ها را ناکام گذاشت و با واکنشی دیدنی ضربه سر علیپور را برگشت داد و توپ را در نهایت مهار کرد.

دقیقه 68: فرار مهدی طارمی به سمت دروازه نفت و در نهایت سرنگونی او توسط مدافع زردپوش با سوت داور به نشانه پنالتی همراه بود.

 

دقیقه 85: علیپور می توانست این دقیقه را برای پرسپولیسی ها خاطره انگیز کند اما در فرصتی 3 به یک با دروازه بان نفت، ضربه اش را به بدترین شکل ممکن به بدن بیرانوند کوبید تا آه از نهاد سرخ ها بلند شود.

 

اتفاق ویژه:

چه اتفاقی تکراری تر از «فرصت سوزی» های بازیکنان پرسپولیس؟ پرسپولیس در روزی که بار دیگر می توانست خیال خود را در همان نیمه اول بابت کسب یک پیروزی شیرین برابر نفت در تختی راحت کند بارها فرصت های گلزنی اش را از دست داد تا در نهایت با تساوی از زمین خارج شود.

اتفاق ویژه دیگر این بازی را می توان به درگذشت هوادار پرسپولیسی حاضر در زمین مربوط دانست که در جریان نیمه اول به دلیل ایست قلبی درگذشت و بار دیگر جامعه ورزش را متاثر کرد.

 

بازیکن برتر:

علیرضا بیرانوند بازگشتی باشکوه به ترکیب نفت داشت و علیرضا منصوریان را بابت انتخابش سربلند کرد. در روزی که مهاجمان سرخپوش بارها روی دروازه شاگردان علیرضا منصوریان خطرساز شدند این علیرضا بیرانوند بود که مقاومت جانانه ای برابر آنها داشت و با مهار یک ضربه پنالتی سهم به سزایی در شکست نخوردن علیرضا منصوریان داشت. بیرانوند که به نظر می رسید با توجه به نیمکت نشینی ها و البته سکونشینی هایش حسابی متنبه شده بود در بازگشت باشکوه و درخشان خود دروازه بانی را به رقیب روبرویش نشان داد و برانکو و پرسپولیس در روزی گل خوردند که دو توپ روی دروازه این تیم آمد، یکی به تیر خورد و دیگری به تور چسبید!

 

در حاشیه:

*قبل از شروع بازی چمن ورزشگاه کوتاه و غلتک زده شده بود و کیفیت زمین نسبت به بازی جام حذفی استقلال مقابل نفت تهران بهتر بود.

*کادر فنی پرسپولیس چند دقیقه ای از زمین بازی بازدید کردند و به شدت از سوی هواداران پرسپولیس مورد تشویق قرار گرفتند.

*یک ساعت قبل از شروع بازی حدود 3 هزار نفر در ورزشگاه حضور پیدا کردند و هواداران پرسپولیس در پشت نیمکت این تیم مستقر شدند.

* پیام صادقیان به شدت از سوی هواداران پرسپولیس تشویق شد. هواداران پرسپولیس خواهان بازگشت صادقیان به پرسپولیس شدند.