به گزارش افکارخبر، سرمربی استقلال برای نیم فصل دوم به دنبال دو هافبک طراح، یک مهاجم و یک بازیکن جانشین برای دفاع راست خود می گردد.
 

 

در جلسه هیات مدیره استقلال که هفته گذشته برگزار شد علاوه بر امضای صورت جلسه مالی دو فصل استقلال و همچنین صحبت در مورد آکادمی این باشگاه، یکی از مباحث دیگر فهرست خرید این باشگاه برای نیم فصل دوم بوده است.

 

بازیکنان مورد توجه مظلومی در هیات مدیره استقلال مورد بحث قرار گرفتند و به طور رسمی به کمیته نقل و انتقالات باشگاه ابلاغ شده تا با شروع نقل و انتقالات برای جذب نفرات اقدام لازم صورت گیرد.

 

در فهرست مظلومی از بختیار رحمانی (تراکتورسازی)، داریوش شجاعیان (گسترش فولاد)، گابریل (بازیکن سابق پرسپولیس) و در نهایت مهدی مومنی (هافبک 30 ساله نفت تهران) در پست هافبک طراح اسم آورده شده است.

 

مظلومی برای پر کردن جای جاسم کرار عراقی که هیچ سودی امسال برای آبی پوشان نداشت به دنبال جذب دو بازیکن از چهار نفر یاد شده است.

 

نکته مهم این است که وضعیت سربازی رحمانی هنوز مشخص نیست. هر چند مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی بارها با قاطعیت اعلام کرده رحمانی تا پایان فصل جاری سرباز است اما شنیده های دیگر هم حاکی از این است که بختیار در نیم فصل می تواند از این تیم جدا شود. رحمانی به تازگی هم بعد از بازی روز گذشته با استقلال از تعویض خود که توسط امیر قلعه‌نویی انجام شد ابراز گلایه کرده است.

 

همچنین پیش از این فراز کمالوند سرمربی گسترش فولاد در مورد زمزمه‌های حضور شجاعیان در استقلال نیز تاکید کرده بود برای این بازیکن بازی در تیم‌های استقلال و پرسپولیس زود است.

 

گابریل هم که با بی مهری برانکو ایوانکوویچ روبرو شده بود پاسخ پیشنهاد غیررسمی استقلالی ها را داده و گفته به عنوان یک پرسپولیسی هرگز به استقلال نخواهد رفت و نشان داد که مسئولان نقل و انتقالات استقلال برای راضی کردن او کار سختی در پیش دارند.

 

گزینه بعدی مظلومی در پست بازیساز و طراح مومنی است که البته خیلی زود نفتی ها شمشیر را از رو بسته اند و علیرضا منصوریان اعلام کرده که به هیچ وجه حاضر نیست مومنی را از دست بدهد.

 

باید دید سرانجام مظلومی می تواند یک جایگزین مناسب برای کرار حاشیه ساز انتخاب کند یا مجبور خواهد شد با همین بازیکنان بسازد.

 

سرمربی استقلال در خط حمله هم فکرهایی دارد. او برای تقویت این پست خود دست روی مسعود حسن‌زاده از ذوب‌آهن یا آرش افشین از ملوان گذاشته است. استقلال دو فصل است که دنبال این دو بازیکن است اما هر بار به دلایلی در جذب یکی از این دو بازیکن ناکام می‌ماند.

 

امسال ذوب‌آهن یکی از مدعیان قهرمانی است و یحیی گل محمدی به این سادگی حاضر نیست از بازیکنی مثل حسن زاده بگذرد. در مورد افشین هم همان وضعیت بختیار رحمانی مطرح است و اینکه آیا او دیگر در نیم فصل سرباز نیست؟

 

بنابراین مظلومی می رسد به گزینه بعدی اش یعنی حمزه یونس تراکتورسازی که البته جذبش با 3 دردسر بزرگ دست به گریبان است. نخست اینکه درست است که امیر قلعه نویی یونس را اخراج کرده ولی باید دید که آیا تراکتوری ها حاضرند رضایتنامه وی را برای استقلال صادر کنند. دوم اینکه او یک بازیکن خارجی است و نشان داده در ایجاد حاشیه دست کمی از کرار ندارد و مطلب سوم هزینه بالای به خدمت گرفتن این بازیکن مصری است که گرانقیمت ترین بازیکن لیگ برتر محسوب می شود.

 

علی حمودی دیگر بازیکنی است که در فهرست مظلومی نامش دیده می شود. بازیکنی که کادرفنی استقلال در صورتی که میلاد فخرالدینی در نیم فصل از جمع آبی‌پوشان جدا شود به طور حتم در تیررس استقلال است و از گزینه‌‌های جدی برای بازگشت به اردوگاه آبی به شمار می‌رود هر چند که سپاهانی ها هم رقیب سختی برای آبی ها در جذب این بازیکن محسوب می شوند.

 

باید دید از هفته آینده دوم دی که نقل و انتقالات شروع می‌شود باشگاه استقلال در جذب نفرات مورد نیاز مظلومی چقدر موفق عمل می‌کند و حتی شاید مظلومی مجبور شود لیست دومی را در اختیار باشگاه قرار دهد.