به گزارش افکارنیوز،

بحرینی‌ها که در خانه بازی می‌کنند، تا اینجای کار هر 3 بازی خودشان را برده‌اند و با 6 امتیاز در صدر قرار دارند. این بازی جدا از کل‌کل‌های سیاسی و... جنبه بازی انتقامی هم برای بحرینی‌ها دارد. دفعه قبل و در انتخابی المپیک، ملی‌پوشان ایران، بحرین را در هم کوبیدند. به همین دلیل است که آنها برای رویارویی با ایران لحظه‌شماری می‌کنند. آنها بعد از انتخابی، ماچک، سرمربی‌شان را کنار گذاشتند و نیمکت‌شان را به کادر اسپانیایی سپردند و از طرفی هم دو بازیکن مصدومی که در انتخابی المپیک غایب بودند را به ترکیب اضافه کردند تا با شرایط بهتری در خانه از پس حریفان بربیایند.

بحرینی‌ها دوره قبل این مسابقات با پیروزی نزدیک بر ایران به مدال نقره آسیا رسیدند. آنها با دو مدال نقره و یک مدال برنز در تاریخ این مسابقات رده ششم رنکینگ بهترین تیم‌های آسیایی را دارند، در حالی که تیم ملی هندبال ایران تنها یک مدال برنز در دوره قبلی این مسابقات گرفته است. با همه این شرایط حتی این هم دلیلی نمی‌شود تا ایرانی‌ها برای رسیدن به پیروزی تلاش نکنند. بچه‌های ایران با شکست دادن لبنان و چین 4 امتیازی هستند و پس از بحرین و عربستان در مکان سوم گروه خودشان قرار گرفته‌اند. با این حال پیروزی ایران مقابل بحرین می‌تواند تمام معادلات را به هم بزند و نبرد غول‌های آسیا را به روزهای پایانی بکشاند؛ روزهایی که ایران باید به مصاف امارات برود و بحرین هم مقابل عربستان قرار بگیرد. شاگردان عرفان اسماعیلاگیچ اگر می‌خواهند کار به تبانی عربستان و بحرین در روزهای آخر نرسد، باید در بازی امروز با بحرین کار را تمام کنند. چه اگر این‌طور نباشد، احتمال هر اتفاقی در روز آخر وجود دارد.

راه، راه سختی است اما شدنی. کلید مسابقات در بازی بحرین و ایران است؛ جایی که بازیکنان ایران باید هر چه در چنته دارند رو کنند تا بتوانند خودشان را در جمع مدعیان قرار بدهند. شانس برای رسیدن به جام جهانی‌ بسیار بالاست و جوانان ایران باید با همت بلندی که دارند، از این سد عبور کرده و بلیت فرانسه را در بحرین به نام خود ثبت کنند. ایران با برد بحرین مسافر فرانسه می‌شود و در صورت باخت، برای سومی و چهارمی گروه باید بازی کند. مسعود ظهرابی، دبیر سازمان تیم‌های ملی، می‌گوید: «حالا شرایط تیم بحرین فرق می‌کند. اگر اشتباهات فردی بچه‌ها کم بوده و دروازه‌بان ما مثل بازی با بحرین در انتخابی المپیک باشد، تیم ملی برنده است.» فدراسیون برای اینکه تیم در بازی حساس و مهم امروز مقابل بحرین کم نیاورد، به تکاپو افتاده است تا سجاد استکی را به بازی برساند، هر چند بحرینی‌ها برای اینکه دست و پای ایران را ببندند تا دیروز ظهر ویزای او را صادر نکرده بودند اما اگر استکی برسد، شرایط تیم ایران بهتر می‌شود. با پایان دور مقدماتی، 4 تیم اول، جهانی می‌شوند، بعد از آن هم تیم‌های سوم و چهارم دو گروه به صورت ضربدری برای پنجمین سهمیه بازی می‌کنند.

 

برنامه ادامه دیدارهای تیم ملی هندبال

ایران - بحرین پنج‌شنبه اول بهمن، ساعت 19:30

ایران - اماراتشنبه 3 بهمن، ساعت 15:30