به گزارش افکارنیوز،

خیلی ها مهدی پاشازاده که یکی از بهترین مدافعان میانی تاریخ فوتبال ایران بوده را از ذخایر مربیگری تیم استقلال می دانند. مربی جوانی که سال هاست در لیگ های دو و یک تجربه اندوزی کرده و دوران موفقی را پشت سر گذشته است.

 

پاشازاده ابتدا با اشاره به نزدیک شدن فاصله امتیازی پرسپولیس و استقلال در جدول رده بندی اظهار داشت: «ارزش کار برانکو و باشگاه پرسپولیس ستودنی است. این تیم در انتهای جدول رده بندی قرار داشت و الان مدعی قهرمانی است و باید به چنین تیمی احترام گذاشت. اما به نظر من پرسپولیس بیشتر در بعد رسانه ای و تبلیغات رسانه ای کار کرد و به این ترتیب جو خوبی را نزد هوادارانش و بازیکنانش ایجاد کرد و روحیه قهرمانی به دست آورد. کاری که درست استقلال برعکس آن عمل کرد.»

 

پاشازاده گفت: «البته من به شخصه در بحث رسانه کارشناس نیستم اما نظرم را می گویم. در حالی که تیم رسانه ای استقلال تمام هم و غم و تمرکز خود را برای کنترل مصاحبه بازیکنان این تیم گذاشت و اینکه از مصاحبه بازیکنانش با رسانه ها جلوگیری کند - که من به شخصه دلیل این موضوع را درک نمی کنم - تیم رسانه ای پرسپولیس به ایجاد موج امیدواری و روحیه قهرمانی پرداخت و همین موضوع روح جنگجویی و قهرمانی را در این تیم بارور کرد. به اعتقاد من در رقابت امسال دو تیم استقلال و پرسپولیس در بعد رسانه ای، کفه ترازو به شدت به سمت پرسپولیس سنگینی می کند و همین موضوع نیز باعث شد این تیم از انتهای جدول با سرعت به سمت صدر جدول پیش بیاید.»

 

از پاشازاده در خصوص نظرسنجی انتخاب بهترین مربی بعد از انقلاب از دید مخطبان برنامه 90 سئوال کردیم و وی بعد از آن که ابتدا با طرح سئوالی طعنه گونه با این مضمون که "انتخاب بهترین مربی؟ آن هم از طریق پیامک و نظر سنجی؟ مگه داریم؟"... اضافه کرد: «همان زمان که نام خود من را در بین بهترین مدافعان میانی بعد از انقلاب گذاشتند و در حالی که به قول آقایان دوران فوتبال من قدری عقب تر بود و با مخاطبان جوان تر این برنامه فاصله داشت، اما رتبه سوم را در این نظر سنجی به دست آوردم، گفتم که این نظر سنجی را قبول نداریم. حتی قبل از آن خواهش کردم که نام من را از این لیست خارج کنند چون با نفس این کار مخالفم.»

 

وی ادامه داد: «انتخاب "بهترین" هرگز نباید سلیقه ای باشد بلکه باید از روی آمار و ارقام باشد. درست مثل این است که شما مثلا بیایید بهترین دونده سرعت دنیا را با نظرسنجی انتخاب کنید. بعد یک دونده محبوب بیاید و از بولت بیشتر رای بیاورد و بگوییم خب... مردم گفتند، پس این آقا بهتر از بولت است... مثلا.»

 

پاشازاده افزود: «من به شخصه و به عنوان پیشکسوت استقلال، برای علی آقای پروین احترام بسیار خاصی قائلم. اما به اعتقاد من عملکرد امیر قلعه نویی در بعد باشگاهی از ایشان بهتر بوده. چون قهرمانی های قلعه نویی در لیگ برتر بوده و زمانی که فوتبال سخت تر و علمی تر شده رقم خورده است. یا منصور پورحیدری تنها مربی ایرانی است که هم در رده باشگاهی و هم در رده ملی قهرمانی آسیا را تجربه کرده. یا در رده باشگاهی قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی آسیا را به دست آورده و بارها نیز با استقلال قهرمانی ایران را تجربه کرده. یا اگر تنها بحث ملی هم باشد باید گفت که جلال طالبی بهترین عملکرد ملی را داشته. به یاد داشته باشیم که تنها پیروزی تاریخ فوتبال ما در جام های جهانی با مربیگری طالبی به دست آمده.»

 

وی در پایان گفت: «البته همانطور که گفتم من به طور کلی با نفس این گونه نظرسنجی ها مخالفم. و عقیده دارم در جایی که می توان با آمار و ارقام و کارنامه و عملکرد به راحتی بهترین را شناخت، چرا نظرسنجی؟ این نظرسنجی ها به جز این که افراد و سرمایه های فوتبال را رو در روی هم قرار می دهد هیچ حسن دیگری ندارد.»