به گزارش افکارنیوز،

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با نفت تهران، گفت: قبل از آنکه بخواهم درباره نفت صحبت کنم، مایلم از بازیکنانم به خاطر شخصیت خوبی که از خود نشان دادند و برد خوب مقابل استقلال اهواز تشکر کنم.

وی افزود: کاملا واقف هستیم که در چند بازی باقیمانده چه چیزی در انتظار ماست. تمام تیم‌هایی که جلوی ما بازی می کنند، سعی می کنند بهترین نتیجه را بگیرند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس همچنین از هواداران این تیم تشکر کرد و یادآور شد: از هواداران دعوت می کنم تا فردا به ورزشگاه بیایند تا همه با هم به هدفی که پیش روی خود قرار دادیم، برسیم. همه باید دیدار با نفت را با همدیگر و به بهترین نحو بازی کنیم. هر بازی برای ما سخت و برای بودن و نبودن است. به همین دلیل از بازیکنانم تشکر کردم چون استحقاق این قدردانی را دارند که اخلاق قهرمان بودن را از خود نشان دادند. انتظار دارم این سه بازی را هم با همین روش ادامه بدهیم.

برانکو با بیان اینکه پرسپولیس برای بازی با نفت، بنگر، خالقی فر، رضائیان و کمندانی را در اختیار ندارد، درباره غیبت دو مدافع کلیدی پرسپولیس در این بازی، گفت: این یک مقدار برای ما محدودیت درست کرده است؛ محدودیت بزرگ! ولی مایکل اومانا هم قبلا بازی کرده و عملکرد خوبی داشته است. همینطور بابک حاتمی، که به وی کاملا اعتماد دارم. بابک اوایل فصل بازیکن ثابت ما بود و مقابل صبای قم هم خوب کار کرد. از این بابت اصلا نگرانی ندارم.

وی درباره شرایط نابسامان تیم نفت و اعتراض بازیکنان این تیم، گفت: من به این حرف‌ها تکیه نمی کنم. مطمئنم فردا تمام بازیکنان نفت آماده، با انگیزه و سر حال هستند. قبل از بازی نفت با گسترش هم همین صحبت‌ها بود که پول ندارند و دچار مشکلاتی هستند اما بازی یک بر صفر به سود نفت تمام شد.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه منصوریان گفته بود راه قهرمانی استقلال را هموار می کند، گفت: منصوریان نشان داده که مربی خوب است چون در شرایط سختی کار می کند. قبل از هر چیزی باید بگویم منصوریان فردا برای خودش بازی می کند، نه استقلال.

برانکو ادامه داد: اگر می خواهد به استقلال کمک کند، یک علاقه است. نفت استقلال را یک بر صفر شکست داد. بنابراین آنچنان هم به این تیم کمک نکرده است! دم منصوریان گرم که حرفه ای است. منصوریان قبل از هر چیز می خواهد به تیم خودش کمک کند. می دانیم استقلال در قلب منصوریان است ولی او اول باید به تیم خودش کمک کند. قطعا کار برای ما ساده نخواهد بود. اگر ما خودمان را با آنها مقایسه کنیم، باید بگویم نفت سه بازیکن ملی پوش دارد ولی ما فقط دو ملی پوش داریم و یا شاید یکی؛ رامین رضائیان.

وی درباره اینکه طاهری گفته بود پرسپولیس دو سال بعد در جام باشگاه های جهان خواهد بود، گفت: فعلا اولین و حداقل هدفی را که گذاشته بودیم، یعنی راه‌یابی به لیگ قهرمانان، رسیده ایم. هدف بعدی ما قهرمانی است و به تدریج این هدف بالاتر می رود. جا دارد از طاهری تشکر کنم که شرایط خوبی را فراهم کرده است.

سرمربی پرسپولیس در خصوص گمانه زنی ها برای لیست خرید و فروش بازیکنان در پایان فصل و انتشار این لیست در رسانه ها، گفت: بنده و آقای طاهری مسئولیت این موضوع را داریم. نه رسمی، نه غیر رسمی و نه نیمه رسمی صحبتی نداشتیم. در اینکه چه کسی قرار است بماند و چه کسی برود و بیاید، صحبتی نشده است. بعد از اتمام لیگ، وقت به اندازه کافی داریم که بعد از نشستن هیجانات، آنالیز منطقی داشته باشیم و ببینیم که باید چه کار کنیم. تا الان زمان این کارها را نداشته ایم.

برانکو درباره اینکه علی دایی گفته بود به پرسپولیس کمک می کند که قهرمان شود، تصریح کرد : اینها برای ما مهم نیست. ما خودمان می خواهیم سه بازی را ببریم. حالا دیگران هر کاری که می خواهند بکنند. می دانیم این کار راحت نیست. دیگر توجه نداریم تیم‌های دیگر چطور بازی می کنند.

وی در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا پرسپولیس قهرمان خواهد شد یا خیر، گفت: این چه سئوالی است؟ چهل میلیون نفر این سئوال را از ما می پرسند. هدف و وظیفه ما این است که قهرمان شویم.