به گزارش افکارنیوز،

همایون یوسفی در واکنش به رأی اخیر فیفا و محکومیت ۴۳۰ هزار دلاری پرسپولیس به علت شکایت مانوئل ژوزه سرمربی اسبق پرسپولیس و دستیارانش، گفت: متأسفانه باشگاه‌های ما به ویژه استقلال و پرسپولیس بارها از این طریق و به دلیل عدم رعایت مسائل حقوقی  در تنظیم قراردادها چنین ضررهایی را داده‌اند.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در واقع مشکل اصلی در باشگاه‌های زیان ده ورزشی ما ایراد ساختاری است، افزود: تا زمانی که ساختارها و زیربناهای اقتصادی در کشور ما اصلاح نشود مشکل باشگاه‌ها و باشگاه‌داری نیز ادامه خواهد داشت چراکه نظام اقتصادی باشگاه‌ها وابسته به اقتصاد کشور بوده و جدای از آن نیست.

عضو فراکسیون ورزش مجلس با تأکید بر اینکه در همین شرایط و ساختار غلط باید به دنبال بهترین گزینه‌ها و روش‌ها با مدیریت مناسب بود، ادامه داد: در حال حاضر در باشگاه‌های ورزشی برخی از قوانین یا اجرایی نمی‌‎شود و یا برخی دیگر از قوانین نیز نیاز به بازنگری، به روز رسانی و اصلاح دارد.

وی با اشاره به نشست اخیر فراکسیون ورزش با رئوسای فدراسیون‌ها و برخی از رئوسای باشگاه‌های ورزشی، اظهار امیداوری کرد که با برگزاری نشست‌های بیشتری از این دست، مشکلات باشگاه‌ها احصا، ریشه‌یابی و به آن‌ها پرداخته شود.

یوسفی در پاسخ به این سوال که آیا خصوصی‌سازی‌ باشگاه‌‎ها در بهبود شرایط باشگاه‌ها به ویژه استقلال و پرسپولیس که از بودجه‌های دولتی ارتزاق می‌کنند، تأثیر مثبتی دارد،   به خانه ملت گفت: خصوصی‌سازی در کشور ما در هیچ زمینه‌ای موفق نبوده است و قطعا در خصوص دو تیم ریشه‌دار و مردمی استقلال و پرسپولیس که سال‌ها دولتی بوده‌اند، هم تأثیر مثبتی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: خصوصی‌سازی در کشور ما همواره با نگاه سهم‌خواهانه و سیاسی همراه بوده است و کمکی به مشکلات اقتصادی نکرده است به ویژه برای دو تیم استقلال و پرسپولیس که از پایگاه‌های اجتماعی قوی برخوردارند، این نگاه پررنگ‌تر خواهد شد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس افزود: بروز پدیده‌هایی مثل رأی اخیر فیفا و محکومیت ۴۳۰ هزار دلاری پرسپولیس به علت شکایت مانوئل ژوزه سرمربی اسبق پرسپولیس و دستیارانش نشان‌دهنده ساختار نادرست اقتصادی و مدیریتی کشور و به تبع آن باشگاه‎ها دارد و ارتباطی به ضعف مدیریت فعلی باشگاه پرسپولیس ندارد؛ بنابراین تا زمانی که ساختارها در اقتصاد و مدیریت کشور اصلاح نشود این مسائل و مشکلات نیز ادامه خواهد داشت.

 در تازه ترین خبر اعلام شده که فیفا حکم جریمه پرسپولیس در مورد مربیان پیشین این باشگاه را منتشر کرده و مبلغ آن ۴۳۰ هزار دلار عنوان شده است.