سرویس ورزشی افکار نیوز- حمید استیلی دوشنبه شب با حضور در برنامه ۹۰ درباره مسائل مختلف سخن گفت.

او در بخش ابتدای حرف هایش درگذشت اسماعیل زرافشان را تسلیت گفت و همچنین گفت که پیشکسوتانی مثل اردشیر لارودی هستند که باید در زمان حیاتشان قدرشان را دانست.

به گزارش سرویس ورزشی افکار نیوز، استیلی در پاسخ به پرسش عادل فردوسی پور که از او سوال کرده بود پس از بازی جمعه، شب ها راحت خوابیده گفت: نه راحت نخوابیدم و خیلی به این مسائلی که رخ داد فکر کردم

سرمربی اسبق پرسپولیس ادامه داد: من از شبی که رفتم، هنوز هم خواب راحت ندارم. مدام دارم فکر می کنم. من اینجا نیامدم که بخواهم خودم را توجیه کنم من هیچ وقت مشکلات را گردن داوران انداختم، نه بازیکنان و مدیریت. آمدم یکسری از مشکلات را بگویم که دیگران به این مشکل نخورند

حمید استیلی در پاسخ به سوال نظر سنجی برنامه نود عنوان کرد: به نظر من تیم از این به بعد بهتر می شود و این را از ته دل می گویم. چون هم بازیکنان مصدوم می رسند و هم بازیکنان از لحاظ روحی روانی وضعیت بهتری خواهند یافت


استیلی در خصوص نحوه روی کار آمدنش به پرسپولیس گفت: من انتخاب کاشانی نبوده و اعضای کمیته فنی من را انتخاب کردند. از آقای ذوالفقار نسب بپرسید. از پنجعلی و زادمهر بپرسید که انتخاب کمیته فنی چه بود من هم همان ابتدا گفتم که بهتر است دایی مربی پرسپولیس باشد چرا که یکسال و نیم مربی این تیم بوده و بهتر از سایرین می تواند در این تیم کار کند. روز اول که در آغاز فصل دایی را انتخاب کردند من از طریق مطبوعات به او تبریک گفتم.

وی افزود: من در بهشت زهرا بودم و تلفن همراهم خاموش بود و از طریق دوستان متوجه شدم که گزینه نیمکت پرسپولیس هستم. این وسط گناه من چه بود؟

استیلی خاطرنشان شد: اگر می دانستم چنین شرایطی پیش خواهد آمد به پرسپولیس نمی آمدم. من در ابتدای فصل زمان را از دست داده بودم و حضور در جام حذفی، تعطیلات بازیکنان و پروسه انتخاب مربی باعثشد تا ما دیر به فصل نقل و انتقالات برسیم.

اگر می دانستم این سرنوشتم می شود، اصلا به پرسپولیس نمی آمدم. همیشه آرزویم بود که مربی پرسپولیس شوم، اما نه با این شرایط.

وی تصریح کرد: روند حرکتی ما در دوران حضور آقای رویانیان بهتر شده بود و با ۷ برد و ۳ تساوی و ۳ باخت نتایج قابل قبولی کسب کرده بودیم.

وی در خصوص نحوه یارگیری تیم فوتبال پرسپولیس عنوان کرد: استقلالی ها یک حسن بسیار خوب نسبت به ما داشتند و آن حضور مربی فصل قبل تیم برای فصل جاری بود. هیچ جای دنیا ۳ روز مانده به مسابقات بازیکنان یک تیم به اردوی تیم ملی می روند.

سرمربی سابق پرسپولیس یاد آور شد: ما در ابتدای فصل، زمان را از دست دادیم و نتوانستیم بازیکن بگیریم. خیلی از بازیکن ها رفته بودند. من ضعف تیم را می دانستم اما بازیکنانی که خواستم، تیم ما نتوانست بیاورد.
وی با تاکید بر رعایت سقف قرداد در پرسپولیس ادامه داد: زمانی را که از دست دادیم باعثشد خیلی از بازیکنانی که می خواستیم بخریم از دست بروند. بازیکنان یا قرارداد داشتند یا قیمت بالایی می خواستند و تیم ما سقف قرارداد را رعایت کرد که مانع خرید آنان شد.

وی در خصوص حضور علی کریمی اظهار داشت: خدا شاهد است که علی کریمی را نوشتند، ۳۵۰ میلیون و رقم واقعی قراردادش هم همین است. من قرارداد علی را می دانم که ۳۵۰ میلیون گرفته. مهرداد اولادی هم همین طور. او یک طلب قبلی هم داشت و گرفت. باقی قراردادش، همین مبلغ سقف است.


استیلی در خصوص علت عدم جذب مهدوی کیا در ابتدای فصل گفت: ما به مهدی گفته بودیم که چندروز صبر کند تا چند بازیکن جذب کرده و بعد وی را به تیم اضافه کنیم، اما مهدی عجله کرد و ناراحت شده و به تیم ما نیامد.


وی تصریح کرد: من مهاجرانی را می خواستم. او دو سال با ما بود. قرار بود که او مدیر فنی ما شود اما یک سری سایت ها علیه او نوشتند و نسبتش دادند به رژیم قبلی. این باعثشد که باشگاه یک مقدار تردید کند. بعد هم به هر حال گفتند گزینه دیگری بیاید. بعد هم بحثآقای مایلی که شد، کاشانی از من پرسید مایلی را بیاوریم؟ من گفتم برایم فرقی ندارد. گفتم مربی سابقم بوده و … به هر حال ایشان آمدند.
من هنکه را خواستم، یکی از دوستان گفت ما می رویم او را با قیمت کمتر می آوریم و بعد رفتند و آمدند و همه چیز را خراب کردند. او هنوز آن موقع حتی با استقلال مذاکره نکرده بود ولی شرایط طوری شد که هنکه رفت به استقلال چون سر بحثمالی، همه چیز به هم ریخته بود.

وی یاد آور شد: این طور نبود که من به هر قیمتی بخواهم در تیم باشم و هر شرایطی را قبول کنم. حتی دو بار در این مدت استعفا دادم. یا همان موقع روی خیلی از مسائل پافشاری کردم. مثلا نگذاشتم آقای چمنیان به تیم بیاید یا حتی ماجرای بدنساز تیم بود که آقای صالح نیا را نپذیرفتم. این رفت و آمدهای مربیان، روی کار ما اثر گذاشت و آرامشم را به هم ریخت. در مورد سعید عزیزیان هم باید بگویم، ما مشکل در دروازه مان داشتیم. دروازه بان های خوبی داریم اما خوب عمل نمی کردند. این بحثدر کمیته فنی مطرح شد و من هم به رغم اینکه بیش از ۴ سال است با عزیزیان کار می کردم، این حرف را قبول داشتم.

ادامه داد: آقای پروین گفت عابدزاده را بیاور. من گفتم احمدرضا می آید؟ من با عابدزاده حرف نزدم. پروین حرف زد. ولی احمدرضا نیامد. ولی همان موقع با کریم حرف زدم. او آمد در تمرینات و کمک بزرگی هم به تیم ما کرد.


بازیکن سابق تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص نحوه انتخاب دروازه بانان تیم پرسپولیس در ابتدای فصل خاطر نشان کرد: ما تصمیم گرفتیم علیرضا حقیقی که جوانی خود را برای پرسپولیس گذاشته را در تیم نگاه داریم و به این فکر بودیم که برای بستن تیم باید دو دروازه بان خوب داشته باشیم. اما الان می گویم ای کاش این دو دروازه بان را کنار هم نمی گرفتیم


وی در ادامه در خصوص اختلافاتش با برخی مربیان سابق باشگاه پرسپولیس گفت: زمان حضور سوبل در پرسپولیس همه کاره باشگاه و تیم علی پروین بود. در خصوص اختلافات با دنیزلی هم باید بگویم که وی گاهی اوقات حرف هایی به زبان ترکی می زد و از آنجایی که من با این زبان آشنا بودم اختلافاتی با وی پیدا کردم.

استیلی در خصوص شیثرضایی نیز عنوان کرد: شیثبا باشگاه قرارداد داشت و ناچار بود باشگاه تعهداتش را عمل کند. بعد هم از او تعهد گرفتیم و تا زمانی که مشکل بازی با داماش پیش نیامده بود، او در خدمت تیم بود.
درباره بحثکاپیتانی هم البته او مشکلی ایجاد نکرد. بحثبازی با شاهین هم این طور بود کهتوی زمین علی کریمی تصمیم گرفت چه کسی کاپیتان کی باشد. در تریکه چون بچه ها نبودند، شیثبازوبند می بست. من هنوز بحثی درباره کاپیتانی نکرده بودم. آنجا خود علی کریمی نگذاشت شیثبازوبند را ببندد. علی کریمی هیچ دوره ای مثل همکاری اش با من در استیل آذین و پرسپولیس، خوب نبوده. او همیشه اندازه خودش را می دانست. اما در بازی شاهین هم مشکلی ایجاد نشد، حاشیه ای نساختند.

سرمربی مستعفی پرسپولیس در پاسخ به بیانیه رویانیان گفت: من به آقای رویانیان گفتم شما که ادعا کردید مربیگری برای من زود بوده آیا می دانستید که من ۵ سال کمک مربی مربیان بزرگی در تیم فوتبال پرسپولیس بوده و ۳ سال هم در لیگ برتر سرمربی تیم های استیل آذین و شاهین بودم. ایشان نیز در پاسخ به این حرف من اظهار پشیمانی کردند و گفتند که من نمی دانستم که شما قبلا هم در لیگ برتر مربی بوده اید.

وی در خصوص حضور مایلی کهن در باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: آقای مایلی کهن بزرگ ماست و من همواره احترام ایشان را دارم. یک روز هم ایشان می خواست مربی بدنساز را به این تیم اضافه کند اما من به ایشان گفتم که اختیارات فنی این تیم با من است و اقای مایلی کهن هم دیگر به زمین تمرین نیامدند.