به گزارش افکارنیوز،

مهدی تاج پس از پیروزی چهار بر صفر تیم ملی فوتبال ایران در یک بازی دوستانه مقابل سیرالئون، اظهار داشت: بازی با سیرالئون نیاز به یک توضیح دارد که روابظ عمومی فدراسیون در تلویزیون توضیح داد. بازی‌های تدارکاتی‌مان براساس نیاز ماست. بازی ما با یک تیم دیگر آفریقایی بود که نشد، اما در پنج روز یک تیم دیگر را دعوت کردیم که فیفا هم بابت بازی به ما کمک کرد.

وی ادامه داد: ما هم تیم ملی اصلی‌مان در این دیدار به میدان نرفت و با ۱۶ بازیکن لیگ کشورمان در زمین حضور داشتیم که به نظرم این بازیکنان محکی جدی خوردند و کادرفنی آن‌ها را مورد ارزیابی قرار داد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته می‌شود کشور سیرالئون لیگ سراسری ندارد، گفت: این‌ها متأسفانه ذهنیت‌هایی است که وجود دارد و یک نفر هم در تلویزیون این حرف‌ها را زد که من مجبور شدم به روابط عمومی‌مان بگویم روی خط تلویزیون برود و پاسخ بدهد. این کار جای تأسف دارد. همان‌طور که گفتم بازیکنان تیم ملی ما هم در لیگ ما بازی می‌کردند و در این بازی هم یک محک خوردند و هم یک بازی تدارکاتی انجام دادند. اول اینکه در این دیدار لژیونر‌های ما حضور نداشتند، دوم اینکه این مسابقه در فیفادی نبود و همان‌طور که می‌دانید در روزی غیر از فیفادی سخت است با تیم‌های خوب بازی کرد. سوم هم اینکه ما بازی‌های خوب دیگری در پیش داریم. ما با تونس بازی خواهیم کرد که ۱۰ الی ۱۵ پله در رنگیگ فیفا از ما بالاتر است. بعد از آن هم با یونان بازی خواهیم کرد که تیم‌های خوبی هستند.

تاج همچنین تصریح کرد: ضمن اینکه اگر شما ما را با کشور‌های دیگر مقایسه کنید، آن‌ها سه یا چهار بازی تدارکاتی تا جام جهانی انجام خواهند داد،، اما ما هشت بازی تدارکاتی برگزار می‌کنیم که این هم درخواست کادرفنی بوده است. به طور مثال مراکش که با ما در جام جهانی هم‌گروه است با ازبکستان بازی دارد که ما هم با این تیم بازی خواهیم کرد. این یک روندی است که تیم ملی طی می‌کند و نمی‌شود یک تیم را از بین آن‌ها بیرون کشید و روی آن دست گذاشت. بله تیم سیرالئون لیگ ندارد و حتی فدراسیون این کشور هم مورد تأیید فیفا نیست، اما تیمش به درد ما می‌خورد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا تیم ملی به جای پولی که برای بازی با سیرالئون هزینه کرد تیمی از منتخب باشگاه‌های لیگ برتری خودمان را انتخاب نکرد، گفت: از این پس برای انتخاب حریف تدارکاتی تیم ملی با شما خبرنگاران هماهنگ می‌کنیم، شما هر پیشنهادی دهید ما آن را می‌پذیریم!

در ادامه خبرنگار دیگری درباره ضعف تیم سیرالئون پرسید که تاج در این باره گفت: من می‌خواهم به سؤالات شما پاسخ بدهم، اما به جای اینکه به حرف‌های من گوش کنید حرف خودتان را می‌زنید. ضمن این که ادب را هم رعایت کنید. حرف کلی من این است تیم ملی هر بازی که بخواهد انجام دهد تحت نظر سرمربی و کادر فنی این تیم است، در واقع آن‌ها انتخاب می‌کنند که ما با چه تیمی بازی کنیم. اینکه شما پیشنهاد می‌دهید با تیم امید ایران بازی می‌کردیم یا با تیم منتخب لیگ برتر، نظر شماست. در مجموع کادر فنی تیم ملی تصمیم می‌گیرد که با چه تیمی بازی کنیم و حریف امروز تیم ملی هم از سوی آن‌ها انتخاب شد. ضمن اینکه سیرالئون حریف بدی برای تیم ملی نبود. این را هم در نظر بگیرید که ما بازی‌های سخت‌مان مقابل تیم‌هایی، چون تونس در پیش هست و آن‌ها بازی‌های جدی‌مان به حساب می‌آید.

تاج درباره اینکه چرا تیم ملی با تیم ملی لیبی بازی نکرد، یادآور شد: ما با تیم ملی لیبی قول و قرار گذاشته بودیم، اما آن‌ها با مشکلاتی مواجه شدند که هنوز هم درگیر آن هستند. به‌هرحال این کشور درگیر جنگ‌های داخلی است و به این خاطر ما تیم سیرالئون را جایگزین این تیم کردیم. البته سیرالئون در رنکینگ فیفا بالاتر از لیبی است.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا او مذاکراتی با کارلوس کی‌روش درباره تمدید قراردادش برای مسابقات جام ملت‌های آسیا داشته است یا نه، تصریح کرد: بله، صحبت‌هایی داشته‌ایم. فکر کنم با توجه به اینکه فرصت اندکی تا شروع مسابقات جام ملت‌ها باقی مانده است باید در این زمینه اقدام کنیم. نظر من این است که سرمربی تیم ملی یکی از نقاط مثبت تیم ملی است، در واقع وجود کی‌روش از نقاط قوت تیم ملی است که به شدت مورد حمایت ما قرار دارد.