به گزارش افکارنیوز،

مدافع سال‌های نه چندان دور پرسپولیس و تیم ملی که وقتی با او همکلام می‌شوید، از مصاحبت سیر نمی‌شوید و... در انتهای سال 1396 بد ندیدیم دقایقی با فنونی‌زاده گفت‌وگو کنیم.

*سال 1396 چطور بود؟

متأسفانه سال خیلی خوبی نبود. چه از نظر اقتصادی و چه حوادث تلخی مثل زلزله کرمانشاه که همه ایران را ماتم‌زده کرد.

*یعنی اصلاً خوب نبود؟!

چرا، به هر حال یکسری خوبی‌ها هم داشت ولی در مجموع شاهد حوادث تلخ بیشتری بودیم.

*الان در آستانه عید نوروز هستیم. حرفی در این خصوص ندارید؟

عیدها همیشه خوب بوده است. دید و بازدید خانوادگی و ملاقات با اقوام و دوستان و... خلاصه سنت‌های قدیمی که همه و همه خوشایند است.

*در سال جدید چه آرزویی دارید؟

آرزو می‌کنم هیچ مردی جلوی زن و بچه‌اش شرمنده نباشد. امیدوارم وضعیت اقتصادی درست شود و خانواده‌ها از این مسئله رنج نبرند.

*سال 1396 برای مرتضی فنونی‌زاده چطور گذشت؟

من همیشه خدا را شکر می‌کنم. نمی‌گویم سال خوبی یا سال بدی بوده است. به هر حال همین که تن خودم و خانواده‌ام سلامت است، شکرگزارم.

*اوضاع پرسپولیس در سال گذشته چطور بود؟

عالی بود، فقط کاش در آستانه بازی نیمه‌نهایی آن اتفاقات برای مهدی طارمی نمی‌افتاد. مطمئن هستم اگر پرسپولیس به جای الهلال عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا می‌رسید حریف ژاپنی را شکست می‌داد. حیف، از این بابت ما پرسپولیسی‌ها خیلی افسوس خوردیم.

*سال آینده را برای پرسپولیس چطور می‌بینید؟

انشاءا... پرسپولیس در سال آینده همه جام‌ها را درو کند. این هم یک آرزوی ورزشی است.

*مرد سال پرسپولیس چه کسی بود؟

مرد سال پرسپولیس و فوتبال ایران به نظرم سیدجلال حسینی بود. او یک کاپیتان واقعی و باغیرت برای تیم ما بود که جوان‌ترها را به خوبی هدایت کرد.

*ولی معمولاً مدافعان را به عنوان مرد سال انتخاب نمی‌کنند!

این هم یک نوع اجحاف است. همه فقط گلزن یا بازیکن تکنیکی را می‌بینند. زمان فوتبال ما هم همین‌طور بود اما انصاف را باید در نظر گرفت. اگر گلر یا مدافع نباشند یا ضعیف باشند، هر قدر هم که یک تیم گل بزند باز شکننده خواهد بود.

*مرتضی فنونی‌زاده در پایان حرف خاصی با هواداران پرسپولیس ندارد؟

هواداران که بامعرفت هستند و همیشه هم از تیم خود حمایت می‌کنند. حرف من با بازیکنان فعلی پرسپولیس است که قدر این موقعیت و طرفداران پرشور خود را بدانند. پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا طبق آمار است و همه این عزیزان باید افتخار کنند که پیراهن چنین تیمی را بر تن دارند.