به گزارش افکارنیوز،

پرسپولیس دیروز در بازی با سایپا نیز روی یک شوت از راه دور به گل رسید تا برای چهارمین بار در فصل جاری با شوت‌های از راه دور دروازه رقبای خود را باز کرده باشد. آماری که نشان می‌دهد برانکو تمرینات ویژه‌ای برای پرسپولیسی‌ها در این بار در نظر گرفته و گل‌های زیبایی که سیامک نعمتی در هفته دوم مقابل فولاد، آدم همتی در بازی هفته هفتم با سپیدرود، محمد انصاری در بازی جام حذفی مقابل نود ارومیه و کمال کامیابی‌نیا در بازی دیروز مقابل سایپا به ثمر رسانده‌اند با توجه به این تمرینات ویژه برانکو به ثمر رسیده‌اند.

بررسی ۴ دیدار آسیایی پرسپولیس در فصل جاری نشان می‌دهد که پرسپولیس در مجموع ۴ بازی خود در این رقابت‌ها مقابل دو نماینده قدرتمند قطر (الدحیل و السد) در مجموع ۴۷ بار اقدام به شوتزنی کرده تا به طور میانگین هر ۷.۷ دقیقه یک بار، یک شوت از سمت بازیکنان این تیم به سمت دروازه رقبا شلیک شده باشد که در این میان ۲۷ شوت سرخ‌ها (۵۷ درصد شوت‌های این تیم) از خارج از محوطه جریمه بوده و سرخ‌ها به طور میانگین هر ۱۳.۳ دقیقه یک بار در ۴ بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان آسیا اقدام به شوتزنی خارج از محوطه جریمه کرده‌اند.

تمرکز بازیکنان پرسپولیس روی شوتزنی با توجه به حضور بازیکنان شوتزنی چون احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، گادوین منشا، کمال کامیابی‌نیا و ... در ترکیب این تیم بوده و این استراتژی سرخ‌ها تا بدینجا به خوبی جواب داده است.