به گزارش افکارنیوز،

اول دسامبر ۲۰۱۸ (هشتم آذر ۹۷) تمام نگاه‌ها به مراسم انتخاب برترین‌های سال فوتبال قاره کهن دوخته می‌شود. این مراسم هر سال در یک کشور برگزار می‌شود که این‌بار براساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا تندیس مرد سال به حاشیه خلیج فارس آورده خواهد شد تا در مسقط عمان به بهترین بازیکن اهدا شود.

یک سال پیش در بانکوک تایلند عمر الخریبین، ملی‌پوش جوان سوریه با درخششی که با پیراهن الهلال و سوریه جنگ‌زده از خود نشان داد صاحب این تندیس ارزشمند شد، اما حالا همه نگاه‌ها به مرد شماره یک ایران و پرسپولیس دوخته شده است تا به طلسم طولانی‌مدت غیبت ایرانی‌ها در این مراسم پایان بدهد.

بیرانوند بعد از درخشش فوق العاده در جام جهانی ۲۰۱۸ با مهار پنالتی کریس رونالدو در رقابت‌های باشگاهی نیز عملکرد خوبی از خود بر جاگذاشت تا جایی که با هفت کلین‌شیت در ۱۲ بازی با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان رسید تا از او به‌عنوان یکی از کاندیدا‌های اصلی انتخاب مرد سال نام برده شود، درست مثل یوما سوزوکی ستاره جوان فوتبال ژاپن و باشگاه کاشیماآنتلرز قهرمان آسیا.

مسقط پایتخت عمان در حالی به مدت ۷۲ ساعت میزبان سران فوتبال کشور‌های مختلف قاره آسیا خواهد بود که همه ایرانی‌ها امیدوار هستند در این شهر شاهد خوشبختی دیگری برای فوتبال ایران و علیرضا بیرانوند باشند.

شهری که به عنوان خانه دوم و امن نماینده‌های ایران در جنگ با سعودی‌ها قلمداد می‌شود این‌بار در حالی میزبان بیرانوند و سران فدراسیون خواهد بود که انتظار می‌رود در چند بخش کاندیدا‌های معروفی برای کسب تندیس برتر سال داشته باشد از جمله مرد سال، فدراسیون برتر، فوتبال ساحلی، فوتسال و همین‌طور فوتبال بانوان. به همین خاطر دور از ذهن نیست روز هشتم آذر مسقط به نقطه اصلی نگاه‌های فوتبال‌دوستان قاره به‌خصوص ایرانی‌ها تبدیل شود.