به گزارش افکارنیوز،

سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در شرایطی از باشگاه پرسپولیس خواست در بازی با پیکان در تاریخ 28 آبان ماه حضور پیدا کند که سرخپوشان بتوانند از ملی‌پوشان امید خود استفاده کنند. در واقع قرار بود در غیاب علیرضا بیرانوند، احمد نوراللهی و بشار رسن که سه ملی‌پوش پرسپولیس به حساب می‌آیند، حمیدرضا طاهرخانی و سعید حسین‌پور اردوی تیم امید را ترک و در تمرینات پرسپولیس شرکت کنند که این اتفاق رخ نداد.

حتی زلاتکو کرانچار نام طاهرخانی را در لیست مسافران تیم امید به عمان قرار داد تا پرسپولیس عملاً چهار ملی‌پوش داشته باشد و طبق قانون فیفا می‌تواند در این شرایط در بازی‌های لیگ به میدان نرود. (بر اساس قانون فیفا تیم‌هایی که بیش از سه ملی‌پوش داشته باشند ملزم به بازی در لیگ کشورشان نیستند).

حسین خبیری، مشاور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اعلام اینکه این تیم ملزم به بازی مقابل پیکان نخواهد بود، اظهار داشت: زمانی که ما برای درخواست جهت تعویق انداختن دیدار با پیکان در روزی غیر از 28 آبان به سازمان لیگ رفتیم، سعید فتاحی به ما قول داد که حتماً برای بازی با پیکان ملی‌پوشان امید‌مان را در اختیار خواهیم داشت، اما هیچ‌کدام از دو ملی‌پوش امیدمان در دو روز اخیر در تمرینات حضور نداشتند و همچنان در اردوی تیم امید هستند. در این شرایط ما پنج ملی‌پوش داریم و طبق قانون فیفا ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم.

وی با بیان اینکه ترسی از بازی مقابل پیکان ندارند، تأکید کرد: باشگاه پرسپولیس پیش از این موضع خود را در قبال شرایط در نظر گرفته شده برای این تیم جهت انجام بازی‌های عقب افتاده خود اعلام کرده است. الان هم تأکید داریم که سازمان لیگ نمی‌تواند ما را مجبور به بازی با تیم پیکان در غیاب پنج ملی‌پوش‌مان کند. برانکو به محض بازگشت به ایران نشستی را با آقای حمیدرضا گرشاسبی برگزار خواهد کرد و در این نشست تصمیم نهایی‌مان را در مورد حضور یا عدم حضورمان در بازی با پیکان اعلام می‌کنیم. آنچه مشخص است به خاطر داشتن بیش از سه ملی‌پوش ملزم به حضور در این مسابقه نیستیم و سازمان لیگ هم نمی‌تواند ما را مجبور به بازی کند.

خبیری خاطرنشان کرد: گناه پرسپولیس این بوده که به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده است و در شرایطی که پنج بازیکن در تیم ملی داریم در حق‌مان اجحاف کرده است و باشگاه را تحت فشار قرار داده‌اند تا مقابل پیکان در تاریخ 28 آبان به میدان برویم. البته ما به هیچ عنوان ترسی برای شرکت در این بازی نداریم، اما تأکید می‌کنیم که ما را تحت فشار قرار داده‌اند و این کار از سوی سازمان لیگ غیرمنطقی است. پیش از این هم اگر بازی‌های ما به تعویق افتاده به خاطر همزمانی آنها با بازی‌های آسیایی‌مان بوده است و هیچ منتی در این مورد نباید روی سر‌مان باشد. با شرایط موجود از مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواهیم هرچه زودتر به این موضوع رسیدگی کنند.