به گزارش افکارنیوز،

فریدون اصفهانیان در حاشیه کلاس یک روزه توجیهی و دانش افزایی داوران و کمک داوران الیت فوتبال اظهارداشت: حدودا ۱۴ هفته از بازی‌های لیگ گذشته و فضای خوبی برای برگزاری کلاس یک روزه داشتیم و تصمیم به برگزاری آن گرفتیم.

وی افزود: باید کم کم داوران خود را به کشوری‌های پیشرفته در داوری اعزام کنیم تا در دوره‌های بین المللی شرکت کنند. هدف از برگزاری این دوره یادآوری اشتباهات داوران در ۱۴ هفته گذشته بوده و این قطعا به رشد آنها کمک زیادی خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون گفت: داوران ما با صداقت کامل قضاوت می‌کنند و اگر اشتباهی وجود داشته باشد کاملا غیر عمد بوده است. در جام جهانی که عالی‌ترین سطح مسابقات فوتبال است هم شاهد اشتباهات داوری بودیم که امری طبیعی است.

اصفهانیان در خصوص بیانیه‌های باشگاه‌ها علیه داوران تصریح کرد: این اقدام اصلا حرفه‌ای نیست و هدف باشگاه‌ها تحت تاثیر قرار دادن داوران است. از کمیته انضباطی می‌خواهم با این باشگاه‌ها به صورت جدی برخورد کند. داوران ما بدون هیچ چشم داشتی در مسابقات لیگ قضاوت می‌کنند و امیدوارم روزی آنها به حق واقعی خود در فوتبال برسند.

رئیس کمیته داوران درباره جوانگرایی صورت گرفته گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این باره صورت گرفته و‌ای کاش این مساله زودتر صورت می‌گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توانمندی داوران در آسیا بالا رفته و معتقدم شما می‌توانید در روید‌های بین المللی بیشتر از گذشته قضاوت کنید. بر همین اساس با حمایت فدراسیون فوتبال و کمیته داوران این دوره بسیار ارزشمند و مفید را برایتان برگزار کردیم تا به نحو احسن بهترین استفاده را ببرید.