به گزارش افکارنیوز،

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا که از شعار‌های نژادپرستانه علیه کولیبالی به شدت ناراحت شده و با دستور مستقیم از داوران خواست تا اقدام سریع و قاطعی علیه نژادپرستی انجام دهند.

اینفانتینو درباره این موضوع با ماسیمو بوساکا رئیس دپارتمان داوری فیفا صحبت کرده است. ماسیمو به تمام داوران دستورالعملی ارسال خواهد کرد که و از آن‌ها خواهد خواست " در حوادث نژادپرستانه قوانین را با شدت اجرا کنند. "

قوانین فیفا می‌گوید در جایی که موارد نژادپرستانه جدی وجود داشته باشد، مانند آنچه که برای کولیبالی در سن سیرو اتفاق افتاد، مسابقه باید متوقف شود.

این قوانین از داور می‌خواهد" بار اول مسابقه را متوقف کند و به مسئولان ورزشگاه دستور دهد با خواندن اعلامیه از تماشاگران بخواهند دست از رفتار تبعیض آمیز بردارند. اگر این رفتار ادامه پیدا کند، داور باید دستور دهد اعلامیه دیگری خوانده شود، بازی را متوقف کرده و بازیکنان را برای مدت مشخصی به رختکن بفرستد و در نهایت، اگر رفتار تبعیض آمیز ادامه یا دوباره شروع شود، داور باید بازی را لغو کند."

فیفا علاوه بر اینکه از داوران خواسته به شدت این قوانین را اجرا کنند، قصد دارد ناظرانی را به استادیوم‌هایی که هوادارانش سابقه رفتار نژادپرستانه‌ای دارند، اعزام کنند.