به گزارش افکارنیوز،

اصغر شرفی در مورد وضعیت تیم ملی در آستانه جام ملت‌های 2019 آسیا گفت: در این مدت همه اعتراف کردند که تیم ملی شرایط خوبی دارد و بازیکنان هم در آمادگی خوبی هستند. من به این تیم ملی امیدوارم تا مقام شایسته‌ای را در جام ملت‌ها به دست بیاورد. البته کار خیلی سخت است، چون جدا از اینکه ما باید با تیم‌ها در داخل زمین بجنگیم باید مراقب شیطنت‌های تیم‌های عربی هم باشیم. ممکن است تیم‌های عربی با هم تبانی کنند و این موضوع قطعاً برای تیم ملی مشکل‌ساز می‌شود.

«تیم ملی باید با اقتدار کار کند و اجازه ندهد کار به اما و اگر بکشد»، وی با بیان این جمله درباره برد تیم ملی برابر قطر در آخرین بازی دوستانه تصریح کرد: پیروزی مقابل قطر هم که در یک بازی دوستانه رقم خورد می‌تواند از لحاظ روحی برای تیم ملی خیلی خوب باشد. تیم‌ها واقعاً به‌هم نزدیک شده‌اند و تیم ضعیفی در جام ملت‌ها وجود ندارد. اگر فکر کنیم تیمی ضعیف است امکان دارد که غافلگیر شویم. با این حال من امیدوارم تیم ملی قهرمان جام ملت‌ها شود. واقعاً تیم ما خوب است، ولی به طور صددرصد نمی‌توانیم بگوییم که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ما می‌توانیم قهرمان شویم.

مربی و بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به اینکه برخی از بازیکنان به دلیل مصدومیت این جام را از دست داده‌اند، اظهار داشت: برای بازیکنانی که مصدوم شدند نمی‌توان کاری کرد. البته تیم ملی هم نباید به یک نفر وابستگی داشته باشد. ما نفرات زیادی برای جانشینی داریم و می‌توانند جای نفرات مصدوم را پر کنند.

وی در مورد عملکرد کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی هم گفت: کی‌روش مربی بزرگی است، ولی ما بلد نیستیم از او استفاده کنیم، چون مسئولان ما در این حد نیستند. واقعاً ما نتوانستیم از کی‌روش استفاده کنیم و از تمام قابلیت‌هایش بهره ببریم. کی‌روش از تاپ‌های مربیگری دنیاست، اما از لحاظ اخلاقی شاید برخی رفتارهایش برای ما مورد پذیرش نباشد.

شرفی همچنین در پایان خاطر نشان کرد: مهمترین موضوع در مورد تیم ملی ایران، وحدت تیمی و تاکتیکی است و ما می‌توانیم در امارات موفق باشیم. در تیم ملی بازیکنی به تنهایی شاخص نیست بلکه یک تیم خیلی خوب و جفت و جور داریم که می‌تواند مقابل هر حریف آسیایی حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد.