به گزارش افکارنیوز،

کریم انصاریفرد مهاجم تیم ملی ایران درباره برد روحیه بخش مقابل یمن و ادامه دیدارهای تیم ملی در این رقابت‌ها گفت: فکر کنم بازی خوبی در برابر یمن انجام دادیم و آن برد پر گل  باعث افزایش هر چه بیشتر روحیه  تیم ملی شد و باعث شد شروع خیلی خوبی داشته باشیم. در حال حاضر همه چیز آماده است برای دومین فینالی که در پیش رو داریم و هم اکنون همه تمرکزمان به بازی دوم است و به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنیم.


انصاری فرد در ادامه با ابراز امیدواری برای نمایش موفق تیم ملی برابر ویتنام گفت: خدا را شکر در چند روز گذشته تمرینات ریکاوری خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم و از امروز صد درصد توان‌مان را برای بازی مقابل ویتنام می‌گذاریم که امیدوارم نتیجه این بازی با برد همراه باشد و در عین حال  بازی خوبی را بتوانیم ارائه دهیم.


وی درباره صحبت های کارلوس کی روش مبنی بر قدرت زیاد ویتنام نیز گفت: طبیعتا در فوتبال روز دنیا دیگر بازی آسانی نخواهیم داشت همان طور که دیدیم ترکمنستان برابر ژاپن به چه شکل ظاهر شد و این موضوع شامل همه تیم‌ها می‌شود و بالطبع همه بازی‌ها سخت است. تیم ملی هم  وارد این مسابقات شده است که بهترین نتایج را کسب  کند و همانطور که سرمربی تیم ملی گفت یمن، ویتنام و عراق تیم‌های خیلی خوبی هستند اما ما به  دنبال این هستیم که بهترین نتایج را به دست بیاوریم.


مهاجم حال حاضر باشگاه ناتینگهام فارست انگلستان در خصوص انتظار زیاد هواداران نسبت به تیم ملی نیز گفت: این موضوع به صورت طبیعی روحیه مثبت بسیار زیادی را به ما القا می‌کند و همین توقع قهرمانی از بچه ها باعث می‌شود انگیزه زیادی در اردوی تیم ملی تزریق شود. ولی برای تیم ملی در حال حاضر مهمترین بازی همین بازی پیش رو مقابل ویتنام است و هیچ کسی فعلا در اردو به فینال فکر نمی‌کند و همانطور که گفتم  فینال ما  بازی با  ویتنام است.

وی در واکنش به این سوال که چه زمانی موفق به گلزنی برای تیم ملی در این رقابت‌ها خواهد شد گفت: بازی ها که تازه آغاز شده ولی برای تمامی بچه‌های تیم مهم این است که تیم ملی اول خوب بازی کند تا ایران برنده دیدار باشد و کسی که گل می‌زند مهم نیست و مهم آن است که به  نتیجه دلخواه‌مان برسیم. ولی طبیعتا من هم تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا بتوانم برای تیم ملی مثمر ثمر باشم و گل بزنم ولی من معتقدم مهم ترین مسئله موفقیت تیم ملی است.


او که یکی از پنالتی‌زنان موفق تیم ملی محسوب می‌شود و در جام جهانی نیز برابر پرتغال موفق به ثبت گل از این راه شد، درباره  تمرینات زدن پنالتی گفت: ما نه تنها در این اردو بلکه  قبل از اولین اردوی‌مان تمرینات پنالتی را انجام می‌دادیم و هر روز هم آخر تمرین را  به زدن ضربات پنالتی اختصاص می‌دهیم اما شرایط بازی‌ها فرق می‍‌کند اما امیدوارم اگر انشاالله بازی به ضربات پنالتی کشید این بار بتوانیم برنده باشیم.