به گزارش افکارنیوز به نقل از برنا، در یکی از بازی های دور سوم تیم استقلال یکی از نمایندگان کشورمان که در گروه A حضور دارد، از ساعت ۲۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف الجزیره امارات صدرنشین و تیم ۶ امتیازی این گروه می رود.

ارائه گزارشی در آستانه این مسابقه حساس خالی از لطف نیست:


* شاگردان پرویز مظلومی که در هفته اول موفق شدند الریان قطر را در خانه حریف ۱-۰ شکست بدهند، در دیدار دومشان برابر نسف قارشی ازبکستان تن به تساوی بدون گل در تهران دادند تا با ۴ امتیاز در رده دوم بایستند. الجزیره نیزبا دو برد پیاپی مقابل نسف قرشی و الریان در صدر است.

* جدال استقلال و الجزیره در حالی برگزار خواهد شد که آبی های پایتخت تاکنون ۴ بار مقابل این حریف قرار گرفته اند که البته هرگز پیروز نشده اند. نخستین رویارویی دو تیم به ۲۸ اسفند ۱۳۸۷ بمی گردد که جدال دو تیم در ورزشگاه آزادی ۱-۱ تمام شد. در آن دیدار حسین کاظمی برای استقلال گلزنی کرد و آرش برهانی نیز در دقیقه ۶۳یک پنالتی را از دست داد.

* در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۸ نیز استقلال در ابوظبی این حریف را ۲-۲ متوقف کرد. علیزاده و هادی شکوری گلزنان استقلال در آن بازی بودند.

* در سومین مصاف دو تیم و در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۸ استقلال باز هم موفق به شکست این تیم در آزادی نشد و این بار تساوی بدون گل را تجربه کرد.

* در بازی برگشت و در روز ۸ اردیبهشت نیز الجزیره ۲-۱ پیروز شد.


* استقلال علاوه بر این چهار دیدار، ۵ بار دیگر نیز برابر تیم های اماراتی قرار گرفته که حاصل آن ۳ برد و ۳ باخت برابر الوحده و العین بوده است. در مجموع ۹ بازی نیز ۱۷ گل زده و ۱۴ گل خورده حاصل تلاش آبی پوشان می باشد.

* بدون باخت بودن استقلال برابر اماراتی ها در تهران کفه ترازو را به نفع نماینده ایران سنگین می کند. آبی ها در سه بازی خود به ۱ برد و ۲ تساوی دست یافته اند.


* نکته جالب توجه درباره استقلال این است که هیچ کدام از گلزنان این تیم برابر نمایندگان امارات در حال حاضر در این تیم حضور ندارند. فرهاد مجیدی و علیرضا اکبرپور با سه گل زده بهترین گلزنان استقلال می باشند.

* منصور پورحیدری سرپرست استقلال با سه بار حضور برابر تیم های اماراتی، باسابقه ترین ایرانی در این جدال ها لقب گرفته است.