به گزارش افکارنیوز،

خداداد عزیزی مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره ارزیابی اش از احتمال شروع رقابت‌های لیگ برتر بیان کرد: وقتی فوتبال تعطیل است نمی‌توانیم صحت خاصی درباره وضعیت آن داشته باشیم. به نظر من برگزاری مجدد لیگ برتر در شرایط فعلی به سود فوتبال ایران نیست و باید رقابت‌ها را به صورت کلی تعطیل کنند. همه می‌دانیم در فوتبال ما هیچ تیمی درآمدی ندارد و شروع بازی‌ها به جز هزینه اضافی، هیچ سودی برای باشگاه‌ها ندارد. به همین دلیل بسیاری از مدیران باشگاه‌ها از خدای شان که ادامه بازی‌های این فصل برگزار نشود. تیمی از تعطیل شدن بازی‌ها به لحاظ مالی ضرر نمی‌کند و از این لحاظ همه از تعطیلی کلی لیگ سود می‌برند.

تیم‌های لیگ برتری از تعطیلی رقابت‌ها ضرر نمی‌کنند بلکه سود می‌کنند

اخبار ورزشی- او ادامه داد: در این میان یکی ۲ تیم خصوصی فوتبال کشورمان مانند شهرخودرو مشهد و تراکتور تبریز در صورت برگزار نشدن بازی ها، ضرر که هیچ بلکه سود هم می‌کنند. بسیاری از تیم‌های کشورمان دولتی هستند و به قول معروف دولت برای اداره آن‌ها از «این جیب به آن جیب می‌کند»

در حال حاضر سلامتی مهم‌تر از معرفی قهرمان و تیم‌های سقوط کننده است

عزیزی در پایخ به این سوال که پرسپولیسی‌ها اعتقاد دارند در صورت تعطیلی لیگ باید این تیم به عنوان قهرمان معرفی شود و برخی تیم‌های دیگر هم اعتقاد دارند باید مسابقات بدون معرفی قهرمان و تیم‌های سقوط کننده تمام شود، بیان کرد: در حال حاضر به هیچ وجه بحث معرفی تیم قهرمان، تیم‌هایی که کسب سهمیه لیگ قهرمانان می‌کنند و همچنین تیم‌های سقوط کننده اهمیت ندارد بلکه سلامتی از هر بحث دیگری مهم‌تر است. فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان نمی‌توانند بدون کسب مجوز از ستاد مقابله با کرونا، لیگ را شروع کنند و در صورتی که مجوز برگزاری بازی‌ها هم صادر شود، باید پروتکل‌های بهداشتی، قواعد و قوانینی که برخی کشور‌های پیشرفته دنیا برای شروع لیگ شان، رعایت می‌کنند در لیگ ایران هم اجرا شود.

 یک نفر کرونا بگیرد،  باید کل لیگ را بار دیگر تعطیل کنیم

حماسه ساز ملبورن افزود: اکنون خیلی از کشور‌های دنیا لیگ شان را به صورت رسمی تعطیل کرده اند و به ندرت برخی کشور‌ها هم قرار است از یک ماه دیگر بازی‌ها را شروع کنند. طبیعی است خیلی از مربیان و بازیکنان براساس منفعت و جایگاه تیم شان در جدول درباره ادامه لیگ صحبت می‌کنند، اما این موارد در کنار سلامتی هیچ ارزشی ندارد. پس از شروع بازی ها، اگر یک نفر از بازیکنان، مربیان تیم ها، داوران و عوامل برگزاری مسابقات کرونا بگیرد، باید بار دیگر کل لیگ را تعطیل کنیم. به همین دلیل اولویت برای همه باید حفظ سلامتی باشد.

افرادی که اساسنامه فدراسیون را می‌نویسند، چیزی از خود فوتبال نمی‌دانند

عزیزی درباره ارزیابی اش از فرآیند اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: بار‌ها گفته ام افرادی که اساسنامه فدراسیون را می‌نویسند، چیزی از خود فوتبال نمی‌دانند. شاید در مدیریت وارد باشند، اما به این دلیل که تخصصی در فوتبال ندارند، مدیریت شان به کار فوتبال نمی‌آید.

مدیری که تخصص مدیریت فوتبال را نداشته باشد، ۲ زار نمی‌ارزد

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد:  فوتبال اکنون به یک صنعت و بیزینس تبدیل شده و جدا از تمام رشته‌های ورزشی است. حتی سیاستمداران و دولت‌های مختلف هم فرآیند فوتبال را از تمام حوزه‌ها جدا کرده اند. به همین دلیل اگر مدیری که وارد فوتبال می‌شود، تخصص مدیریت در این رشته را نداشته باشد، ۲ زار نمی‌ارزد.  

فوتبالی‌ها خوب و بد این رشته را درک کرده و باید عضو مجمع فدراسیون باشند

او با اشاره به لزوم حضور اهالی پُررنگ اهالی فوتبال در مجمع فدراسیون بیان کرد:  همه دیدند اساسنامه قبلی فدراسیون را هیچکس قبول ندارد و به همین دلیل باید اساسنامه‌ای نوشته شود که فوتبالی‌ها طبق آن بتوانند در مجمع فدراسیون شرکت کرده و رای بدهند. امثال علی پروین، حسن روشن، همایون شاهرخی، حسین کلانی، حسین فرکی، محمد مایلی کهن، علی دایی، مهدی مهدوی کیا و ... که سال‌ها در تیم ملی بازی و مربیگری کرده و برای این تیم زحمت کشیده اند، باید در مجمع فدراسیون حق رای داشته باشند چراکه آن‌ها خوب و بد فوتبال را تجربه کرده اند و از هرکسی بهتر می‌دانند چه فردی می‌تواند فوتبال ایران را از شر مشکلات فعلی اش خلاص کند.

۴۰ رئیس هیئت فوتبال مدیری را انتخاب می‌کنند که با دیدن کی روش، کُپ می‌کند

عزیزی ادامه داد: فوتبالی‌ها باید در مجمع باشند نه ۴۰ رئیس هیئت فوتبال که چیزی از فوتبال نمی‌دانند. همین آقایان افرادی را به عنوان رئیس و عضو هیئت رئیسه فدراسیون انتخاب می‌کنند که وقتی مربی‌ای مانند کارلوس کی روش، مقابل آن‌ها قرار می‌گیرد، کُپ می‌کنند. همین که او ۲ سال پس از جدایی اش از تیم ملی، همچنان از فوتبال ما پول می‌گیرد، نشان می‌دهد مدیرانی وارد فوتبال شده اند که در مذاکره با این مربی بزرگ کاملا تحت تاثیر کی روش بوده اند.

اگر اساسنامه نوشتن سخت است به فیفا بگوییم این کار را انجام بدهد

سرمربی اسبق تیم‌های سپیدرود، ابومسلم و سیاه جامگان مشهد در ادامه تصریح کرد: اگر اساسنامه نوشتن برای مدیران فوتبال ایران سخت است و آن‌ها نمی‌توانند این اقدام را به شکل خوبی انجام بدهند، به فیفا اعلام کنند ما نمی‌توانیم اساسنامه بنویسیم و  در این راه مشکل داریم. شما زحمت کشیده و برای ما اساسنامه تدوین و تهیه کنید. در این شرایط خیلی این بحث خیلی راحت‌تر جمع می‌شود.