به گزارش افکارنیوز،

پیروز قربانی درباره ناکامی استقلال در فینال جام حذفی و بحث بازگشت استراماچونی، اظهار داشت: استقلال در نیمه دوم مقابل تراکتور بازی خوبی انجام داد اما چون سه گل خورده بود جبرانش سخت شد. بازی هم برای دقایق زیادی متوقف شد و استقلال نتوانست به گل سوم دست پیدا کند.

اخبار ورزشی- وی افزود: بازیکنان باتجربه تراکتور مثل اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی نقش کلیدی در فینال داشتند. بازیکنان این تیم برخلاف استقلال تمرکز خوبی داشتند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال در رابطه با درگیری بازیکنان این تیم با تعدادی از هواداران در فرودگاه گفت: باید جای بازیکن باشید تا ببینید چه عکس‌العملی نشان می‌دهید. متأسفانه فرهنگ هواداری و حتی رسانه‌ها نیز باید عوض شود. چرا همه تقصیرات را گردن بازیکن می‌اندازید؟ وقتی به خانواده‌اش توهین می‌شود، انتظار دارید عکس‌العمل نشان ندهد؟ فوتبال امروز یک فن است و باید درباره فن صحبت کرد نه مسائل دیگر. چه کسی تصور می‌کرد بارسلونا ۸ گل از بایرن مونیخ دریافت کند؟

قربانی تصریح کرد: در روز‌های گذشته اسامی بازیکنانی برای پیوستن به استقلال مطرح شده‌، آیا این بازیکنان می‌توانند به استقلال برای قهرمانی کمک کنند؟ بازیکنی که به استقلال می‌آید باید یک سطح بالاتر از بازیکنان دیگر باشد. در همه جا مسائل فنی در درجه اول قرار دارد و جذب بازیکنان و بحث تیم اولویت قرار می‌گیرد، مثل آنچه که در بازی بایرن و بارسلونا رخ داد و مونیخی‌ها موفق شدند به پیروزی برسند. در فوتبال ایران اما مسائل فنی در درجه اول، دوم و سوم قرار ندارد!

وی با انتقاد از شرایط فوتبال ایران خاطرنشان کرد: وقتی به جای مسائل فنی، چیز‌های دیگری در موفقیت و ناکامی تیم‌ها دخیل است، پیشرفتی حاصل نمی‌شود. متأسفانه دور هم جمع شده‌ایم و خودمان را سرگرم کرده‌ایم. جدیدا هم قانوع منع خرید بازیکن و مربی خارجی گذاشته‌ایم. این قانون مسخره است و ضعف خودمان را می‌خواهیم پنهان کنیم. یک زمانی منع گلر خارجی یا سقف قرارداد گذاشتیم، چه اتفاقی افتاد؟ فساد بیشتر شد. بازیکنی که ۵۰۰ میلیون قراردادش بود، به یکباره مبلغ قراردادش یک میلیارد شد. این بلبشوی فوتبال ایران است و هیچ اتفاقی جدیدی در آن نمی‌افتد.